Teknoloji

Redmi 10X Modeli, Google Play Console’da Tanıtıldı!

Xiaomi firmasının çıkarmış olduğu yeni akıllı telefon olan Redmi 10X, Google Play Console’da birkaç donanım özellikleri ile birlikte listelendi.Telefonun RAM’i, grafik birimi, işletim sistemi ve işlemcisi de belli oldu.

Edinilen bazı bilgiler doğrultusunda, bu hafta içinde Redmi 10X’e ait bazı kanıtlar ortaya atılmıştı.Telefon, birkaç sertifikasyon süreçlerinden geçti.

Redmi 10X modeli, bu sefer de Google Play Console’da bazı kilit özellikleri ile beraber çıktı.Telefonla ilgili ortaya çıkan ilk söylentide, dünya genelinde piyasaya çıkan Redmi Note 9 modelinin Çin pazarı için yeniden isimlendirilmiş sürümü olacağı söylenmişti.Fakat Google Play Console listelemesi, cihazda bulunan bazı özelliklerin farklılık gösterdiğini söylüyor.

Redmi 10X Özellikleri Nelerdir?

91mobiles’ın ortaya çıkarmış olduğu listelemeye göre Redmi 10Xmodelinin ekran çözünürlüğü 2340 x 1080 olacak bu da FHD+ bir ekrana denk gelmektedir.

Ekranın boyutu ile bir açıklama yapılmadı. Tasarımı Redmi Note 9’a benzetilmesi çıkacak olan telefonun ekranın sol üst köşesinde selfie kamerasına yer verileceği ve aynı zamanda çentiğin de bulunacağı söylenmektedir.

Console listelemesine göre Redmi 10X cihazı gücünü MediaTek Helilo G70 SoC’den alacak.

Yonga, 2 tane 2.0 GHz hızında A72 ve 6 tane 1,7 GHz hızında A55 çekirdeği bulunuyor. Redmi Note 9 modelinde ise G85 SoC bulunuyordu, yani Redmi 10X modelinde bu konu hakkında bir değişiklik yapılmış.

Grafik tarafına bakacak olursak 820 MHz frekanslı Mali G52 bulunmaktadır.

Listeleme sonucu ortaya çıkan bir başka özellik ise cihazın belleği oldu. Redmi 10Xmodeli, bütçe dostu bir segmentte bulunan akıllı telefon için ideal olabilecek 4 GB’lık bir RAM bulunmakta.Bu listelemede telefonun tek bir varyantının bulunması ve farklı RAM kapasitelerine sahip cihazların olması da beklenebilir.

İşletim sistemi tarafına baktığımız zaman Android 10 ile birlikte geleceği görülmekte ve bu da bir Redmi cihazı olduğu için kutudan MIUI 12 ile birlikte çıkacak demektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı