Teknoloji

Reimage repair virüsü nasıl kaldırılır?

Reimage sizin kurduğunuz bir yazılım ile bilgisayarınıza kurulabilen rahatsız edici bir programdır. Aslına bakılırsa bir virüs yazılım değildir fakat oldukça rahatsız edicidir. Bu program bilgisayarınıza, üçüncü parti yazılımları aracılığı ile kurulabilir. Kurmak istediğiniz bir programın içine protable olarak yani katılımsız bir şekilde eklenmiş olma ihtimali yüksektir.

Bilgisayara kurulduğu andan itibaren, arama motorunuzu, başlangıç sayfalarınızı internet filtrelerinizi köklü olarak değiştirebilir. Programın temel amacı size lisanslı sürümünü satın aldırarak, gelir elde etmektir. Bilgisayarınızda çok fazla zararlı yazılımın bulunduğunu ileterek onu satın almaya sizi teşvik eder.

Sinir bozucu bir şekilde sürekli bir tarama işlemi başlatır ve bilgisayarınızda çok tehlikeli dosyaların olduğunu bildiren pop-up karşınıza çıkartır. Yaptığı bu strateji ile lisansı size satın almaya çalıştırır. Programın çalıştırılmasının ardından ardı arkası kesilmeyen hatalar ve sorunlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Aynı zamanda programın kurulması durumunda windows dosyalarında kalıcı hasar meydana gelebilmektedir.

Reimage yaptığı taramalarda genellikle doğru sonuçları sunmaz. Sisteminize sızmış virüs ve yazılımlar olduğunu söyler, bunun sonucunda bunların temizlenmesi için sizden yazılım satın almanızı talep eder. Fakat aslında bu tarzda bir kötü yazılım bilgisayarınızda bulunmamaktadır. Reimage insanları kandırmaya yönelik hazırlanmış bir yazılımdır.

Reimage Kaldırma

Bu araç sinir bozucu özellikleri ile bir şekilde bilgisayarınıza bulaşmış olabilir ve onu kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Yayılması ve internet ortamında virüs olarak algılanmaması için yazılım içerisinde kendini kitleme ve kaldırmaya karşı koruma mekanizması bulunmamaktadır. Bu sebepten kaldırma işlemini yapmak isterseniz;

  • Denetim Masası
  • Program Ekle Kaldır
  • Reimage
  • Kaldır

bu adımları uygulayarak başarılı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Programın kaldırılmasının ardından, bilgisayarınızda yaptığı arama motoru değişiklikleri ve başlangıç değişikliklerini düzeltebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı