Teknoloji

Disney+ Yeni Açılmasına Rağmen Çalıntı Hesaplar Satışa Başladı!

12 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan Disney+, kendine has bir hizmet ile ön plana çıkıyor. 24 saat içerisinde 10 milyon insanın hesap alımı gerçekleştirmesi, kanalın ne kadar büyük bir şekilde ilerleyeceğini gösteriyor. Peki ama işler nasıl ilerliyor?

Pek çok konuda hizmet vermeyi planlayan Disney+, seyir zevki yüksek içeriklerle karşımıza çıkmayı hedefliyor. Bu yüzden de yeni açılışın hemen ardından 10 milyondan fazla hesap satıldı. Ardından da devreye hackerlar girdi ve çoğu hesabı ele geçirip hemen satışa sundu.

Netflix ile rakip olacak şekilde kurulan Disney+, büyük bir sevincin ardından kısa bir nara durumu ile kendini toparladı diyebiliriz. Çünkü hem insanlarla olan iletişim değişti hem de kişilerin kendine dair farklı yaklaşımları ön plana çıktı bu sayede. Çünkü Disney+ hacklendi ve işler biraz ciddi.

Üye olan kullanıcılar bir şekilde favori içeriklerine ulaşamayınca kişilerle ilgili de sıkıntılı süreçler başladı diyebiliriz. Bu yüzden de Twiter üzerinden bir duyuru yapıldı.

Disney işleri ciddiye aldı

Bu sorundan hemen sonra Disney+ harekete geçti ve bir şekilde çözüm odaklı yaklaşmaya çalıştı. Disney şu an bu duruma biraz hazırlıksız yakalanmış gibi görünüyor. Çünkü konuyla ilgili pek bir açıklama yapmış değil henüz. Bu yüzden de bir şekilde güvenlik açığını aradığını ve bunu bulup yok etmeyi planladığını düşünüyoruz. Normalde 7 dolarlık bir fiyata satılan Disney+ hesaplarını çalan hackerler, bu duruma dair internet üzerinde 3 dolarlık fiyatlar ile hesapları satışa sunuyor. Bazıları ise 11 dolar şeklinde satışa sunuluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı