Teknoloji

Resim Boyutlandırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Resim boyutlandırma, teknolojinin insanlar arasında gittikçe yayılması ve telefonumuza kadar girmesiyle birlikte çok daha fazla işimizin düştüğü bir işlemdir. Şimdi diyeceksiniz ki resim boyutlandırmanın teknoloji ile ne bağlantısı var? Efendim teknoloji geliştikçe eskisine nazaran daha fazla hesabınız oluyor doğru mu ? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Daha fazla hesabınızın olması da farklı çözünürlükteki telefonlarda ve uygulamalarda farklı boyutlarla resim yüklemesi yapmanızı gerektirmektedir. Bu sebepten ötürü resim boyutlandırmanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle görünüşe önem veren insanlar profillerinin veya paylaştığı içeriklerin saçma bir boyutta gözükmesini istemezler. O yüzden resim boyutlandırma sitelerinden faydalanırlar ve resimlerini diledikleri ölçüde kullanabilecek pozisyona getirirler. Bu makalede sizlere resim boyutlandırmak için kullanabileceğiniz sitelerden ve dikkat etmeniz gereken unsurlardan bahsedeceğim.

Boyutlandırma İşimizi Kolaylaştırıyor

Resim boyutlandırma nasıl yapılır? Resim boyutlandırmada dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Ölçülemeyi yaparken uygulamaların önerdiği ölçü birimlerine dikkat ediniz. Her uygulamanın ve her telefonun ölçü için önerdiği boyut farklıdır. O yüzden profil fotoğrafı vesaire değiştirirken kenarda bir yerlerde önerilen ölçü miktarını görebilirsiniz. Eğer böyle bir ölçü miktarı yazmıyorsa bunu göz kararıyla kendiniz şekillendirmeniz gerekecektir.

Şimdi gelelim resim boyutlandırma yapacağınız sitelere. Bu konuda oldukça fazla site mevcuttur. Haliyle tercih edebileceğiniz birçok site olduğundan sizi hayal kırıklığına uğratacak site sayısı da aynı oranda fazladır. Bu siteler beni nasıl hayal kırıklığına uğratabilir? diyorsanız şöyle izah edeyim. Siz bir resmi başarı ile istediğiniz şekilde ölçeklediniz. Şimdi de indirmek istiyorsunuz. Fakat birçok yerde download yazıyor. Download yazan kısımlardan birçoğu reklamdır. Bu reklamlara yanlışlıkla tıklarsanız bilgisayarınıza bir dosya inebilir. O inen dosyayı da resminiz zannedip tıklayıp çalıştırırsanız ve hatta yüklerseniz bilgisayarınıza silinmesi zor olan bir eklenti yüklemiş olursunuz. Bu eklentiyi silseniz dahi bir şekilde kendini kopyalayabilir. Böylesi yorucu ve uğraştırıcı bir eyleme girmek yerine indirilmesi gereken bağlantıyı banner olup olmadığına dikkat ederek ayırt edebilirsiniz. Bu makalemizde de resim boyutlandırma işleminin bizlere kattıklarından ve bu konuda dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsettik. Sizlere bol resim boyutlandırdığınız günler diliyorum, hoşçakalın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı