Teknoloji

Restoranların Popüler Yemekleri Google Haritalar’da!

Google Haritalar, Google’un oluşturduğu ve yönettiği en kullanışlı uygulamalardan biri. Google da oluşturduğu bu uygulamanın daha işlevsel hale gelmesi için elinden geleni yapıyor. Artık Google Haritalar’da, aradığınız restoranın popüler yemeklerini görebilirsiniz.

Restoran Menüleri Analiz Edilebiliyor

Google Haritalar geliştirilen yeni özellik sayesinde restoran menülerini analiz ediyor ve popüler yemekler, görüntüleyebiliyor. Google Lens’in sahip olduğu bu özelliği Haritalar’a da getiren Google, bu hamleyle uygulamanın daha işlevsel hale gelmesini sağlıyor.

ABD merkezli şirketin en sık kullanılan hizmetlerinden biri olan Google Haritalar, android telefonlara default olarak yükleniyor. Google uygulamalarının kullanılmadığı Çin gibi ülkelerde kullanıcısı olmasa da diğer ülkelerde en çok kullanılan harita uygulaması olmayı başaran uygulamayı Google, uygulamasını her geçen gün daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor.

Google Lens’ten Google Haritalar’a Özellik Getirildi

Google’ın her yıl düzenlediği I/O etkinliği kapsamında, Google Lens ismi verilen hizmetinin bir özelliği duyurulmuştu. Bu özellik sayesinde fiziksel bir restoran menüsü analiz edilerek popüler yemekler işaretlenebiliyordu. Bu sayede kullanıcılar da önceden beğendikleri bir restoranda yedikleri yemekleri görüntüleyebiliyorlardı. Şimdi bu özellik, Google Haritalar uygulamasına da entegre edildi.

Önceden restoran sahipleri ve ziyaretçileri, restoranların menülerini Haritalar’a ekleyebiliyorlardı. Yeni gelen özellik sayesinde bu menülerle etkileşime geçebilecek. Google Haritalar’ı kullananlar, bir restorana uygulama üzerinden ulaştıklarında, restoranın menüsündeki popüler yemekleri ve ürünleri turuncu renkle çizili olarak görebilecek ve böylece yeni yiyecekler de keşfedebilecekler.

Yeni Yemekleri Keşfetmek Artık Daha Eğlenceli

Android üzerinden Google Haritalar uygulamasını kullananlar artık bir restoranı görüntüledikleri zaman “Yemekleri keşfet” yazan bir bölüme erişebilecekler. Buraya dokunan kullanıcılar, yeni bir sayfaya yönlendirilecek ve Google Haritalar’a yeni gelen özelliği kullanabilecekler. Restorana gitmeden, restoranla ilgili bilgi alma şansına da ulaşabilecekler.

Bu özellik sadece popüler yiyecekleri öğrenmek için değil, fiyatların korunması için de yardımcı olacak. Bazı restoranların turistlerin yiyeceklerini farklı fiyatlarla hesaplaması gibi durumların önüne geçilecek.

Yeni Özellik Şimdilik Sadece Android’te

Google, bu özelliği şimdilik sacede Android platformunda kullanıma sundu. iOS platformuna ne zaman geleceğiyle ilgili bir açıklama henüz yapılmasa da kısa bir süre içinde gelecek bir güncellemeyle iOS kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı