Teknoloji

Robot Köpekler Artık Ağır İşlerde Çalıştırılacaklar

Günümüz gelişen teknolojisinin en büyük nimetlerinden birisi olan robot teknolojisi, gün geçtikçe hayatımızın her alanına girmeye devam ediyor. Her nasıl elektrikli araba sektöründe öncülüğü Tesla çekiyorsa robot teknolojisinde de kuşkusuz önceliği Boston Dynamics şirketi çekiyor. Amerika merkezli robot teknolojisi şirketi olan Boston Dynamics, bildiğiniz gibi uzun süredir robot köpekler üzerinde çalışıyordu.

Görünen o ki şirket artık bu çalışmalarında sona gelmiş. Zira şirket tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre artık robot köpekler atlar ve inekler gibi iş görebiliyorlar.

Robot köpekler artık çalışmaya hazır

Robot köpeklerin ilk atası olarak kabul edilen ve yine Boston Dynamics tarafından üretilen robot köpek Spot, hatırlarsanız Norveç’teki bir petrol firmasında işe başlamış ve petrol rafinerindeki ağır işlerde kullanılmaya başlanmıştı. Şimdi ise Spot benzeri bir robot köpek, ünlü mühendis olan Adam Savage’ın en büyük yardımcılarından birisi oldu. Bir mühendisin yanında işe başlayan robot köpek, mühendisin kendisine yüklediği ağır işleri kolaylıkla yerine getirebiliyor.

Robot köpek ile olan maceralarını da Adam Savage’s Tested adlı Youtube kanalında paylaşan ünlü mühendis, köpeğinden oldukça memnun olduğunu belirtiyor. Kısa sürede sosyal medyanın da gündemine oturan robot köpek bakalım ilerleyen günlerde ne tür ağır işleri yapmak zorunda kalacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı