Teknoloji

Rolls-Royce Dijital Akademi İsimli Eğitim Programını Ücretsiz Olarak Sundu

Rolls-Royce, korona virüsle mücadeleye katkı sağlamak amacıyla kendi hazırlamış olduğu dijital eğitimi ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisinde sundu.

Korona virüsle mücadeleye katkı sağlamak için pek çok büyük şirket, çeşitli etkinlikler düzenlemekte. Rolls-Royce’da dünyanın bu krizden bir an önce çıkabilmesi için dijital beceri eğitim programını ücretsiz olarak yayınladı.

Ürettiği arabalar ile otomotiv sektöründe önemli firmalardan biri olan Rolls-Royce’un yayınladığı dijital eğitim programının içerisinde dijital kültür, kodlama, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi dersler yer alıyor. Çok geniş bir içeriği olan eğitim programı, içerisinde 20 dakikalık kısa oturumlar ve sertifikaya sahip olunabilecek eğitim programları bile yer alıyor.

Rolls-Royce’un ücretsiz olarak yayınladığı bu eğitimin amacı, korona virüs salgını boyunca tüm kurum ve kuruluşların uğradığı ekonomik zarar sonucu oluşan ekonomik krizin giderilmesine katkı sağlamak.  Böylece ekonomik toparlanmanın hızlanmasını ve kolaylaştırılmasını hedefleyen Rolls-Royce bu ücretsiz eğitimi, teknoloji şirketleri ve veri bilimi uzmanlarının oluşturduğu Emergent Alliance isimli kuruluşun önderliğini yaptıktan hemen sonra yayınladı. Kuruluşun amacı covid-19 salgınının getirdiği ekonomik tahribatı en aza indirmek salgın sonrası ekonomik kalkınmanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunmak.

Son yıllardaki vizyonunda önemli bir değişiklik yapan Rolls-Royce, bu değişiklik kapsamında birçok eğitim programını devreye soktu. Dijital eğitimde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Rolls-Royce, son yıllarda 20 binin üzerinde çalışanına eğitim verdi. Rolls-Royce Dijital Akademi Başkanı Manisha Misty, şirketin ve dünyanın bu süre zarfında çok zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizdi. Yayınlanan ücretsiz eğitimlerin daha önce çalışanlar test edilmiş olduğunu belirten Misty, son yıllarda Rolls-Royce merkezinde verilen bu eğitimlerin gelecekte çalışanlarına iş adaptasyonuna katkı sağlayacağını belirtti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı