Teknoloji

Rusya Devlet Başkanı Putin Huawei Hakkında Konuştu

Rusya Devlet Başkanı Putin Huawei Hakkında Konuştu

Çin, uzun bir zamandır Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargoları ile uğraşıyor. En son ünlü teknoloji şirketi Huawei’ye uygulanan yaptırımlar bardağı taşıran son damla oldu. Bunun sonucunda iki ülkede ticari olarak birbirlerine ağır yaptırımlar uygulamaya başladı. Huawei, bu ağır yaptırımlardan kurtulabilmek için önünde tek bir seçeneğinin kaldığını biliyor. 28 Haziran tarihinde başlayacak olan G20 zirvesi, yaşanan bu ticari savaşları bitirebilir.

Japonya’da düzenlenecek olan G20 zirvesinde, iki ülkenin liderleri bir araya gelecek. İkili görüşmelerin olumlu geçmesi sonucunda ticari yaptırımlar son bulabilir. Bu görüşmelerin olumsuz geçmesi ise Çin’i ve dolayısıyla Huawei’yi çok daha kötü etkileyecektir.

Putin yaptığı açıklamayla gündeme oturdu

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD’nin Çin’e karşı uygulamış olduğu ağır yaptırımlardan bir hayli rahatsız. Putin yaptığı açıklamada, “Amerika, Çin’i küresel pazardan çıkartmak için elinden geleni yapıyor. Kimileri buna teknolojik savaş diyor.” açıklamasını yaptı. Amerikan teknoloji şirketlerinin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlarda şimdilik bir esneklik söz konusu. Karşılarına ABD’yi almak istemeyen teknoloji şirketleri, Trump’ın emirlerini uygulamak zorunda kalıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı