Teknoloji

Ryzen 4000 Destekli Acer Modelleri Duyuruldu

Bilgisayar üreticisi Acer, Ryzen 4000 ile desteklenen yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. İşte Acer’ın yeni modellerinin özellikleri.

Son dönemde ürettiği yüksek performanslı bilgisayar modelleriyle dikkat çeken Acer, AMD’nin Ryzen 4000 desteli işlemcilerine sahip yeni modelleri Swift 4 ve Aspire 5 modellerini tanıttı. 

Acer Swift 3 Özellikleri

Acer’ın oyunculara yönelik bir dizüstü bilgisayar modeli olan Acer Swift 3 modeli, AMD’nin Radeon ekran kartı ile birlikte geliyor. Acer tarafından yapılan açıklamaya göre Swift 3 modeli tek bir şarj ile on bir saate varan kullanım sunacak. Acer Swift 3 modeli ayrıca magnezyum ve alüminyum malzemesi ile hafif bir kasada güçlü dayanıklılık sunacak. 

14 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğüne sahip bir ekran ile birlikte gelecek olan Acer Swift 3 modeli, sekiz çekirdekli ve 4.1 GHz kadar çıkabilen 2.0 GHz hızına sahip Ryzen 7 4700U işlemcisinden güç alacak. 

Acer Aspire 5 Özellikleri

Acer’in bir diğer modeli olan Aspire 5 modeli ise uygun fiyat etiketine sahip olacak. Ryzen 4000 serisi işlemci ile daha yüksek bir performans sunacak olan Acer Aspire 5 modeli, güçlü performans sunması için Radeon ekran kartına sahip olacak ve 6 çekirdekli AMD Ryzen 5 4500U işlemciden güç alacak. 

Swift 3 modelinin aksine daha kalın çerçevelere sahip 15.6 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir ekran ile birlikte gelecek olan Aspire 5 modeli, multimedya oynatımı için Color Intelligence ve TrueHarmony özellikleriyle birlikte gelecek. 

Acer’ın yeni dizüstü modellerinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor olsa da modellerin Nisan ayında satışa sunulacağı açıklandı. Acer Swift 3 modelinin başlangıç fiyatı 629 dolar olarak açıklanırken Aspire 5 modelinin başlangıç fiyatı ise 519 dolar olarak açıklandı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı