Teknoloji

Saat Dilimine Şehir, Ülke Ekleme Nasıl Yapılır?

Saat dilimi dilediğimiz zaman kişiselleştirebileceğimiz bir objedir. Şehir ve ülke ekleme işlemleri yapılabilmektedir. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ülke ve şehir eklemenin nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatacağız. Öncelikle bilgisayar kullanmayı iyi biliyor olsanız bu ayarları yapmakta zorlana bilirsiniz. Çünkü bu tarz ayarlar çok fazla değiştirilmediği için kolay bulunabilir bir alanda değildir. Şehir ve ülke eklemek için;

  • Denetim Masası
  • Tarih ve Saat

bu sayfayı açın. Karşınıza üç sekmeli bir sayfa gelecek. Bu sayfa içerisinde tarih ve saat, ek saatler, internet saati seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçenekler arasında kişisel bilgisayarımız üzerinden değişiklik yapmak istiyorsak ek saatler sekmesini açmamız gerekir. Ek saatler, diğer saat dilimlerini görmenize ve değiştirmenize olanak sağlayan sekmedir. Seçtiğiniz bir ek saatin ismini kişisel olarak belirlemeniz, mümkündür. Ek saatler sekmesinde tarih ve saat dilimini, ülke, il, ilçe, bazında değiştirebilirisinz. UTC terimi kafanızı karıştırmasın. Bu terim saatinizi +2 veya -1 gibi zaman durumunu belirlemenizi sağlar.

Manuel Olarak Windows Şehir, Ülke ve Saat Dilimi Ekleme

Yukarıda anlattığımız arayüz dışında ülke veya şehir eklemek isteyen kişinin kayıt defteri düzenleyici yani diğer adı ile regedit üzerinden ekleme yapabilecektir. Başlat menüsünden arama kısmına çalıştır yazın ve karşınıza gelen arama barına regedit.exe yazın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi karşınıza gelecektir. Bu durumda çok fazla arama ve uğraşma yapmama için ctrl +f kısa yolu ile bul penceresini açalım. Bul penceresi getirmek istediğiniz bir dosyayı size olduğunu konumda arayarak hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir parametredir. Eklemek istediğiniz şehrin bulunduğu ülkenin adını arama çubuğuna yazın ve çıkan seçeneğe sağ tıkla ekle diyip, istediğiniz şehri ekleyebilirisinz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı