Teknoloji

Sahte Mail Adresi ile Mail Yollama

E-mail kullanımının yaygınlaşması ile hayatımıza giren ve hayatımızda her zaman olacak olan sahte maillere karşı her zaman dikkatli olmalıyız. Çünkü sahte mailler her zaman masum amaçlarla gönderilmez. Sahte mail kullanan kişiler sizin kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışabilir ve belki de bilgisayarınıza sızabilir. Bu sebepten bir mailden dosya indirirken çok dikkatli olmanız gerekir.

Sahte Mail Adresi Nasıl Açılır

Öncelikle sahte mail adresleri genellik site uzantıları üzerinden açılır. Fakat sahte mail açmak isteyen kişiler gmail olarak da sahte mail açabilir. Sahte mail de uzantı açacağınız mailin uzantısı ne ise o olması önemlidir. Yani siz haber@gmail.com adresinin sahtesini açmak isterseniz, haberi@gmail.com olarak bir mail oluşturmaya çalışabilirsiniz.

Domain Uzantılı Sahte E – Mail Açma

Sahte mail açmak ne amaçla kullanılacak olursa olsun etik bir eylem değildir. Fakat sahte mail nasıl açılır onun detaylarını şimdi size aktaracağım. Bir site, kurum veya kuruluşun sahte mail adresini açmak isteyen bir kişi o siteye benzer bir domain türetmeli ve o alan adını kaydetmelidir. Domaini ister whois gizleyerek isterse de gizlemeden kaydedebilirsiniz. Yapacağınız yanlış bir eylemde whois gizlemek kurtarıcı olmayacaktır. Domain kaydetme işleminin tamamlanmasının ardından taklit etmek istediğiniz mail benzeri bir mail oluşturabilirisiniz.

Mail Gönderme

Oluşturduğunuz mail adresinin web mail sunucusuna girin ve aldığınız mail datasını buraya kopyalayın. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir durum mail sunucuları tarafından banlanmamak olacaktır. Çünkü mail sunucuları fazla istek olması durumunda sizin oluşturduğunuz web mailden gelen mailleri spama taşıyabilir. Spam kutusuna düşmemek için dikkatli ve tedbirli mail gönderimi gerçekleştirmek gerekir. Toplu maillerden olabildiğince uzak durarak, manuel ve belirli zaman aralıkları ile mail göndermek en iyi yol olacaktır. Aksi halde mailleriniz spama düşebilir.

Sahte E-Mail Spama Nasıl Düşer

Mail boxların gelişmesi ile oluşturulan algoritma web maillerin istenmeyene düşmesine sebep olabiliyor. Bu durumda gerçek bir kişi davranmaya çalışmanız ve mail sunucuları tarafından güvenli olarak algılanmanız gerekir. Bu sebepten web maillerin spam klasörüne düşmemesi işin gönderdiğiniz mail isteklerine dikkat etmeli, toplu gönderimlerde uzak durmalı ve insanların sizi spam olarak işaretlemesini önlemeniz oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı