Teknoloji

Sahte Mail Siteleri

Sahte mail kullanımı bir den fazla yöntem ile yapılabilir. Öncelikle sahte mail kullanmak isteyen kişinin kullanmak istediği uzantıya önceden karar vermesi önemlidir. Popüler olarak bilinen mail uzantılarının yanı sıra bir çok mail uzantısı bulunmaktadır. Bilinmeyen mail uzantıları ile bir çok mail hesabı oluşturabilirsiniz. Sahte mail oluşturmak bir çok amaç ile kullanılabilir. Fakat birilerini kandırmak ve bu doğrultuda mail oluşturmak doğru bir davranış değildir.

Sahte Mail Açma Yöntemleri

Öncelik sahte mail oluşturmak için iki yöntem vardır. Bu yöntemlerden birincisi kendi alacağınız bir domaine mail sunucusu kurarak web mail oluşturmak. İkincisi ise var olan uzantılardan bir mail hesabı oluşturmak. Bu iki yöntem ile sahte mail oluştura bilirsiniz. Fakat birinci yöntemde domain ve hosting kaydı yapmanız gerekir bu da bir anlamda biraz maliyetli bir yöntemdir. Var olan uzantılar ile mail adresi oluşturmak genellikle ücretsiz bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Web Mail İle Sahte Mail Oluşturmak

Aldığınız bir domaine, bir web sunucusu kurarak web mail oluşturabilirsiniz. Web mailleri oluşturmak oldukça basit ve kolaydır. Fakat gelen kutusu limitleri ve diğer tüm limitler sizin hosting özelliğinize bağlı olarak ayarlanmaktadır. Bu yüzden sahte web mail oluşturmadan önce dikkat etmelisiniz.

Var Olan Uzantılar İle Sahte Mail Oluşturmak

Popüler uzantıların yanı sıra popüler olmayan bir çok mail uzantısı bulunmaktadır. Genellikle deepweb kullanıcıları tarafından kullanılan bu farklı mail uzantılarını dilerseniz sizde kullanabilirsiniz. Sahte mail açmak için bazı mail uzantıları;

  • @onion.com
  • @tutanota.com
  • @proton.com
  • @hush.com

Sahte mail oluşturmak ve güvenlik düzeyini en üst noktaya çıkartmak için bu mail servislerini kullanabilirsiniz. Güvenilir bir çok mail servisi bulunmaktadır. Farklı mail servisleri ile maillerinizi uçtan uca şifreleye bilir ve koruma altına alabilirsiniz. Web mail oluşturmak veya herhangi bir mail servisi üzerinden sahte mail oluştururken güvenliğe çok dikkat etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı