Teknoloji

Salgından Etkilenen Samsung İkinci Çeyrekte Kar Payında Düşüş Bekliyor

Koronavirüs salgını pek çok sektörü etkilediği gibi teknoloji sektöründe de bazı olumsuzluklara neden oldu. Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi şirketlerinden birisi olan Samsung bu süreçte koronavirüs salgınından etkilendiğini açıkladı. Salgın nedeniyle akıllı telefon ve televizyon satışlarında beklentinin de üzerinde bir düşüş yaşandığı öğrenildi. Güney Koreli teknoloji şirketi bu süreçte pandemi belirsizliğini ortaya koyarak geleceğe yönelik yeni tahminlerde bulunmak istemedi.

Evde çalışma ve eğitim sisteminin tüm dünyada benimsenmiş olmasından dolayı bu süreç içerisinde bellek yongalarına olan talebin destekleneceğini belirtti. Tüm bunlar devam ederken akıllı telefonlar ve televizyonlar konusunda nasıl bir yol izleyeceklerini henüz bilmediklerini belirttiler.

Samsung Gelirleri Süreçten Olumsuz Etkilendi

Yaşanan olumsuz durumlar sonrasında Samsung ikinci çeyrek için bazı tahminlerde bulundu. Satışların giderek düşmesi nedeniyle gelirlerde de ciddi bir düşüşün yaşanacağı tahmin ediliyor. Tüketicilerin salgın döneminde önünü göremedikleri için temel ihtiyaçları dışındaki ihtiyaçlarını kısma yoluna gitmeleri satışı olduğu kadar üretimi de etkiledi. Fabrikaların pek çoğu kapatılırken, açık olan fabrikaların da kısıtlı olarak üretim yapmalarına izin verildi.

Yılın ilk çeyreğinde faaliyet karlılık oranları yüzde 3 oranında artmıştı. Özellikle yongalara olan ilginin bu süreçte giderek yükselmesi, akıllı telefon talebinin azalmasını tolere etmiş gibi görünüyor. Samsung tarafından kar oranlarının ne kadar düşeceği ise henüz tahminlere konu edilmedi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı