Teknoloji

Samsung AirDrop Rakibi Uygulamasını Test Ediyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefonlarında kullanmak üzere Apple AirDrop uygulaması rakibi kendi uygulamasını test etmeye başladı. 

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar cihazlar arası paylaşımı daha hızlı şekilde gerçekleştirmek için kendi hızlı dosya paylaşım servislerini geliştirmeye başladı. Google ve Xiaomi markalarının ardından Samsung da kendi hızlı dosya paylaşım servisini test etmeye başladı. 

Xiaomi, Vivo ve Oppo markaları bir süredir kendi hızlı dosya paylaşım servisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Çin dışında da kullanıma açılan bu servisin ardından Google’da kendi hızlı dosya paylaşım özelliğini test etmeye başlamıştı. Android işletim sistemine sahip telefon üreticilerinin bu hamlesinin ardından Samsung da hazırlıklara başladı. Google’ın Fast Share servisinin ardından Samsung da Quick Share uygulamasını geliştiriyor.

Quick Share özelliği ile birlikte Samsung cihazlar kendi aralarında dosyaları çok daha hızlı bir şekilde paylaşabilecek. Özelliğin kullanılabilmesi için özelliği aktifleştirmeleri yeterli. Özellik açıldıktan sonra Quick Share kullanıcıları dosyaları çok daha hızlı olarak paylaşabilecek. 

Samsung Quick Share özelliği Samsung S20 ailesi modellerinin prototipine entegre edilmiş olsa da  servis şimdilik kullanılmıyor. Servisin S20 ailesinin tanıtılmasının ardından Samsung cihazlarına gelmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı