Teknoloji

Samsung AMD Radeon GPU İçin Gelen Son Bilgiler Oldukça Heyecan Verici!

 Samsung ile işlemci devi arasında yapılan ortak bir çalışma sonrasında heyecanlandıran bilgiler gelmeye başladı. Bu süreçte AMD Radeon temelli ilk Samsung işlemcinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk ortaklık çalışması 2019 yılında yapılmıştı. Bu süreç içerisinde Samsung temelli işlemcinin 2021 itibariyle piyasaya sürülmesi bekleniyordu.

2021 yılına kadar söz verildiği gibi çıkışının gerçekleştirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte merak edilen işlemci hakkında yeni bilgiler gündeme gelmeye başladı. Olası isminin Exynos 1000 içerisinde yer alması bekleniyor ancak farklı bir isim ihtimali olduğunun da altı çizildi.

Yeni işlemcinin piyasaya sürüldükten sonra ilk olarak Galaxy S21 ve Galaxy 30 ailesinde kullanılması tahmin ediliyor. Galaxy S ailesi de bu süreç içerisinde 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İki Şirket Arasındaki Ortaklık Çalışması Merak Ediliyor!

İki şirket arasındaki ortaklık son dönemlerde oldukça dikkat çekmeye başlıyor. İki taraf arasındaki ortaklık çalışmasının sonuçları son derece merak uyandırdığı belirtiliyor. Bu ortaklığın AMD için daha merak uyandırıcı olduğu ifade ediliyor. Samsung’un adını kullanacak olan şirketin bu süreç içerisinde pazarda ciddi bir şekilde adını duyurması bekleniyor. Son dönemlerde tasarladığı işlemci ve ekran kartı pazarında önemli çalışmalar yapmaya başladıkları için isimlerini duyurmaya başladıkları belirlendi. Dev firma fiyat performans ilişkisi ile bu süreçte adını duyurmaya başladığı için Samsung tarafından yapılan işbirliğinin de şirket tarafından son derece önemli olduğu belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı