Teknoloji

Samsung, Blockchain İnovasyon Firmaları ile İşbirliği Yapacak

Güney Kore tüketici elektroniği devi başkan yardımcısı Samsung, firmanın blok zinciri, yapay zeka ve altıncı nesil mobil ağların geliştirilmesi için platform şirketleri ile işbirliği yapmaya çalışacağını söyledi. Haber, 16 Haziran’da Bloomberg tarafından bildirildi.

Bloomberg’in verdiği bir açıklamaya göre, şirketin başkan yardımcısı olan fiili lider olarak görev yaptığı bildirilen başkan yardımcısı Jay Y. Lee, geçen hafta potansiyel işbirlikleri hakkında görüşmek üzere Samsung yöneticileriyle görüşmelerde bulundu. Bir platform şirketi, belirli bir sektörde daha fazla satın alma yapmak amacıyla bir özel sermaye şirketi tarafından ilk satın alma işlemidir.

Samsung blok zinciri

Blockchain ve 6G Teknolojisinde İlerleme

Bloomberg’e göre, blockchain ve 6G gibi en son teknolojilerin peşine düşme hareketi, hızla değişen bir iş ortamı ve teknoloji endüstrisinde, belli başlı firmalar için görünüşte yeni zorluklar sunan yapısal değişiklikler arasında geliyor.

Bu Mayıs ayında bildirildiği üzere, Samsung’un yaklaşmakta olan bütçe akıllı telefonlarının kripto para birimi ve blok zinciri özellikleri olduğu iddia ediliyor. Samsung S10 için önceden onaylanmış olan kripto ve blok zinciri ile ilgili işlevler bu nedenle görünüşte diğer Galaxy akıllı telefon modellerine dahil edilecek.

Nisan ayının sonunda, anonim bir kaynak, Samsung’un nihayetinde kendi belirteçleriyle tamamlanan bir kamu-özel blok zinciri geliştirebileceğini iddia etti. Bu ayın başlarında yayınlanan bir Cointelegraph analizi, hükümetin merkeziyetçi şifrelemelere karşı sert durmasına rağmen, Samsung, Naver ve NHN gibi Güney Koreli şirketler arasındaki blokaj yenilikçiliğini sürdürme eğilimini kapsamıştır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı