Teknoloji

Samsung Galaxy Fold Satış Rakamları Açıklandı

Samsung’un geçtiğimiz yıl duyurduğu Galaxy Fold modeli çeşitli aksaklıkların ardından geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu. Galaxy Fold modelinin satış rakamı açıklandı. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics’in başkanı Young Sohn geçtiğimiz ay 1 milyondan fazla Galaxy Fold satışı gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Galaxy Fold modelinin 1.980 dolarlık satış fiyatı olduğu düşünüldüğünde Galaxy Fold modelinin 1 milyonun üzerinde satması büyük bir başarı olarak görülmüştü. Daha sonrasında Sohn’un bu açıklaması yalanlanmış ve Galaxy Fold’un ne kadar sattığı açıklanmamıştı. 

CES 2020 kapsamında Samsung CEO’su DJ Koh Galaxy Fold modelinin satış rakamını açıkladı. Koh açıklamasında Samsung Galaxy Fold modelinin 2019 yılında 400 bin ila 500 bin adet arasında satış gerçekleştirdiğini açıkladı. Samsung, Galaxy Fold modelinin tam satış rakamını henüz açıklamasa da Galaxy Fold gibi yüksel fiyatlı modelin bu denli satış rakamına ulaşması da başarı olarak görülüyor. Yapısı ve fiyatları bakımından kısıtlı bir kitleye hitap eden Samsung Galaxy Fold modelini satın alan kullanıcılar da modelden oldukça mutlu olduklarını belirtiyor. 

Galaxy Fold 2 Modeli Kısa Sürede Tanıtılacak

Samsung Galaxy Fold modelinin devamı olacak olan Galaxy Fold 2 modeli Galaxy S20 ailesi ile birlikte tanıtılacak. Motorola’nın yeni Razr modeli gibi dikey katlanabilir formunda olacak olan Galaxy Fold 2 modelinin gücünü Snapdragon 855 işlemciden alması ve 850 dolara satılması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı