Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20, Yüksek Performanslı Exynos 992 İşlemci Mi Çıkardı?

Samsung firmasının yılın ikinci döneminde satışa başlayacağı yeni amiral gemisi Galaxy Note 20’de gelişmiş performansı ile Exynos 990’daki sorunların çözüldüğü görülmekte ve bu işlemcinin Exynos 992 işlemci ile yer değiştireceği söylenmektedir.

Samsung firması, Galaxy S20 serisini Çin, Güney Kore ve ABD’de Snapdragon 865 işlemci ile piyasaya çıkarttı.Yeni nesil amiral gemisi telefonlar Çin, Güney Kore ve ABD ülkeleri hariç diğer ülkelerde ise Exynos 990 işlemcisi ile satışını başlattı.Fakat Exynos 990’lı modeller, Snapdragon 865’li modellere kıyasla nispeten daha az performans ile daha yüksek güç tüketimi sergilediği ortaya çıktı.

Samsung firmasının Galaxy Note 20 modelini Exynos 990 yonga setinin geliştirilmiş bir başka versiyonunu piyasaya sürmeyi hedeflediği bilinmektedir.Piyasaya çıkan bir başka söylentiler ise, Samsung firmasının bu yılın ilerleyen zamanlarında ise Exynos 992 yonga setinin tanıtımını yapabilir ve Galaxy Note 20’de bu işlemciyi kullanabilme olasılığı bulunuyor.

Söz konusu yeni işlemcinin, Exynos 990 işlemcinin performans olarak iyileştirmeler yapıldığı söylenmektedir.

Exynos 992işlemcisi, Exynos 990 işlemcisinin sorunlarının önüne geçecek mi?

Güney Koreli şirket olan Samsung son zamanlarda Exynos 992 işlemcisi yonga seti üzerinde geliştirmeler yapıldığı bilinmektedir.Samsung firmasının bu yeni işlemcisi 6 nm üretim süreci ile geliştirdiği de edinilen bilgiler içinde.Bunun yanında Exynos 992 işlemcisinin Exynos 990 işlemcisi ile kıyaslanacak olursa daha verimli bir tasarıma sahip veişlem performansı bakımından da (Snapdragon 865’ten %1-3 daha yüksek) işlem performansı bakımından da daha iyi olacak gibi duruyor.

Samsung firmasının Exynos işlemcisine yönelmesinin bir diğer sebebi ise, Qualcomm’un Snapdragon 865+ işlemcisinin lansmanında ki gecikme olması olasılığı.

Snapdragon 865+’ın 2020’nin 3. çeyreğinde çıkması planlanıyordu, fakat corona virüs sebebi ile lansman ertelenmek zorunda kaldı.Vivo’nun da

Snapdragon 865+’ın gecikmesi sebebi ile Exynos 992 işlemcili üst düzey bir akıllı telefon çıkarması beklenmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı