Teknoloji

Samsung Galaxy S10 ve Note 10 İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yolda

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S20’de mevcut bulunan bazı özellikleri Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modellerine getirecek yeni yazılım güncellemesini yarın yayınlayacak. Galaxy S20’nin Galeri uygulamasını ve gelişmiş paylaşım özelliklerini adı anılan cihazlara nihayet uyarlama kararı alan Samsung, 3 Nisan 2020 tarihinde güncellemeyi tüm bölgelerdeki kullanıcılar için aynı anda indirilebilir hale getireceğini açıkladı.

Hedef en iyi kareyi yakalatmak

S20 ile hayata geçen bazı kamera özelliklerinin en sonunda S10 ve Note 10 gibi bir zamanların amiral gemisi cihazlara gelecek olması kuşkusuz sevindirici. Bahsi geçen özelliklerden birisi, “Tek Çekim” kamera modu. 

Bu mod aktif hale getirildiği zaman kullanıcılar, kameranın tüm lenslerini kullanarak fotoğraf ve video çekebiliyorlar. Örneğin bir manzara fotoğrafını “Tek Çekim” modu açıkken çektiğinizi farz edelim. Galeri uygulamasını açıp aynı karenin ultra-geniş, telefoto ve ana lenslerin kullanılarak çekilmiş versiyonlarını görüntüleyebiliyorsunuz. Akabinde yapay zekanın da yardımıyla bu koleksiyona bakıp en iyi kareye kendiniz karar verebiliyorsunuz.

Hızlandırılmış fotoğraf modu da geliyor

Buna ek olarak S10 ve Note 10 kullanıcıları gece için hızlandırılmış fotoğrafçılık moduna da kavuşacaklar. Samsung’un açıklaması bu mod ile çekilen fotoğrafların çok düşük ışıkta dahi mükemmel sonuç vereceği ve sosyal medyada paylaşım için harika görseller elde edilebileceği yönünde

Kendi fotoğraf filtrelerinizi oluşturabileceğiniz “Filtrelerim”, video ayarlarını manuel olarak ayarlayabileceğiniz “Pro Video”, video kaydı gerçekleştirirken ön ve arka kamera arasında geçiş yapabilmenizi sağlayan “Ön & Arka Video Kaydı” gibi gelişmiş modlar da güncellemenin indirilmesinin ardından cihazlardaki yerini almış olacak.

Galeri uygulamasında yenilikler var

Kameraya ek olarak Samsung, Galeri uygulamasında da çeşitli yeniliklere imza atıyor. “Hızlı Kesme” özelliği sayesinde Galeri’de herhangi bir fotoğrafı yakınlaştırıp gördüğünüz şekilde kesebilmeniz mümkün olacak. 

Yarın telefonunuza güncelleme gelmezse Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemesi bölümünden yeni çıkacak güncellemeyi kontrol edebileceğinizi hatırlatırız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı