Teknoloji

Samsung Galaxy S20+, Redmi Note 8 Pro İle Girdiği Performans Testini Kaybetti

 Güney Kore’nin en dikkat çeken teknoloji şirketlerinden birisi olan Samsung, geçtiğimiz aylarda bir etkinlikle teknoloji severlerin karşısına çıktı. Şirketin amiral gemisi olarak görülen Galaxy S20’nin duyurusu gerçekleştirildi. Şirket tarafından gerçekleştirilen duyuru sonrasında tanıtımı yapılan akıllı telefon pek çok alanda rakip olarak gösterilmişti. Özellikle Exynos 990 işlemci ile ABD’de kısıtlı bir tüketici için ise Snapdragon 865 işlemciye sahip olacağı ifade edilmişti.

Samsung ön plana çıkarmış olduğu Exynos 990 işlemcisi için son derece umutlu olduğunu dile getirmişti. Bu süreçte yapılan testler ise beklenildiği gibi çıkmadı. Hatta yapılan bir testin işlemci ile birlikte kullanıldığında oyun performansının son derece düşük olduğunu ortaya koymuştu.

Samsung Galaxy S20+ İle Redmi Note 8 Pro Arasında Test Yapıldı

Bu süreçte Samsungun testte Redmi’nin gerisinde kaldığı öğrenildi. 200 dolar değerinde bir akıllı telefonun bin dolar değerindeki telefonun gerisinde kalması büyük şaşkınlığa neden oldu. Samsung işlemcisi ile son derece iddialı olduğunu dile getirmişti. Bu iddiaya rağmen performans düşüklüğü yaşamasının sebepleri tartışılmaya başlandı. Samsung bu test sonucunda açıklama yapacak mı henüz bilinmiyor.

Her iki telefon için de gerçekleştirilen performans testleri sırasında PUBG Mobile performansının esas alındığı açıklandı. Performans testini açık arayla Resmi Note 8 Pro kazandı. Performansı ile bir kez daha teknoloji severleri etkilemeyi başardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı