Teknoloji

Samsung Galaxy S20 Ultra En İyi Ekran Ödülü Aldı

Samsung Galaxy S20 Ultra duyurulduğu ilk dakikadan itibaren büyük bir heyecan yaratan akıllı telefonlardan. Özellikle ekran kalitesi ve yapay zeka destekli çekim modlarıyla adından sıkça söz ettiren akıllı telefon yapılan testler sonucunda şimdiye dek piyasaya sürülen en iddialı akıllı telefonları geride bırakarak en iyi ekran kalitesi ödülüne sahip oldu. 

Samsung Galaxy S20 Ultra oldukça önemli bir başarıya imza atmış olsa da aslında bu durum bir sürpriz sayılmaz. Güney Koreli teknoloji devi, çıkmasından uzun süre önce Samsung Galaxy S20 serisinin oldukça heyecan verici özellikleri olduğunu duyurmuştu. Bu özelliklerin başında üst düzey ekran kalitesi ve kamera performansı geliyordu. Geniş görüntü sensörlerine ek olarak yapay zeka teknolojisiyle zenginleştirilen kamera performansı henüz bir ödül almadı fakat Samsung Galaxy S20 Ultra akıllı telefonlar arasında en iyi ekran kalitesi ödülüne sahip oldu.

DisplayMate S20 Ultra’nın Ekranını 12 Kategoride Değerlendirdi

DisplayMate isimli web sitesi tarafından yapılan ekran kalitesi testleri 12 farklı kategoriden oluşuyordu. Parlaklık, renk doygunluğu, tercih edilen ekran teknolojisi ve ekran yenilenme hızı gibi kategorilerde değerlendirilen Samsung Galaxy S20 Ultra her bir kategoride oldukça tatmin edici sonuçlar aldı. Samsung’un şu an için en güçlü telefonu Samsung Galaxy S20 Ultra’nın mükemmel bir ekran kalitesine sahip olduğu onaylandı. 

Samsung Galaxy S20 Ultra En İyi Ekran Ödülü Aldı

Samsung Galaxy S20 Ultra Ekran Özellikleri

Samsung Galaxy S20 Ultra 6,9 inç Dinamik AMOLED ekrana sahip ve bağımsız bir web sitesi tarafından yapılan incelemeler de bu ekranın şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon ekranı olduğunu doğrulamış durumda. Ekran 120 Hertz’lik yenileme hızına sahip. Oldukça tatmin edici bir rakam olan bu oran, akıllı telefonun tıpkı günümüz TV’leri kadar akıcı bir görüntü sağlamasına imkan veriyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın ödüllü ekranı aynı zamanda mükemmel bir video ve oyun performansı vaat ediyor. 20:9 oranlarına sahip 511 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan Galaxy S20 Ultra, aynı zamanda HDR10+ desteğine sahip.

DisplayMate S20 serisinin diğer telefonlarına dair bir rapor yayınlamadı fakat onların da bu kadar başarılı bir sonuç elde edip edemeyecekleri büyük merak konusu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı