Teknoloji

Samsung Koronavirüs Salgınından Etkilendi Mi?

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından pek çok şirket ekonomik açıdan olumsuz etkilendi. İnsanların evde kalmak zorunda olduğu son dönemlerde ekonomik açıdan pek çok sorun yaşanmış ve bu süreçte pek çok şirket birçok çalışanının işine son vermişti. Samsung tarafından yapılan açıklama ise büyük şaşkınlığa neden oldu. Pek çok şirketin aksine satışlarını artırarak gelirini katlaması dikkat çekti.

Samsung bugün itibariyle ilk üç aydaki satışlarını ve gelirlerini açıklayan ilk teknoloji firması oldu. Şirketin gelirlerinde virüs salgını nedeniyle bir gerileme yaşanacağı düşünülüyordu. Ancak sanılanın aksine şirketin gelirlerini artırdığı belirlendi.

Şirket Gelir Tablosunu Açıkladı

samsung gelirleri

Samsung tarafından kamuoyuna açıklanan raporda dikkat çekici veriler de bulunuyordu. Yılın ilk çeyrek döneminde gelirlerin yüzde 5 oranında arttığı ve bunun sonucunda 44.9 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Şirketin yine ilk üç aylık dönemde faaliyet karının ise yüzde 3 oranında arttığı ve bunun üzerine 5.23 milyar dolara kadar yükseldiği belirtildi.

Samsung Şubat ayının sonunda tüm virüs salgınına rağmen yeni modeli olan Galaxy S20 serisini piyasaya çıkarmıştı. Cihazın satış oranları değerlendirildiği zaman bir önceki seriye göre satışlarda bir durgunluk olduğu tespit edildi. Bu durgunluğa rağmen şirketin ilerleme kaydetmesini sağlarken sadece akıllı telefonlar değil aynı zamanda televizyon ve ev aletleri satışlarında da diğer yıllara göre bir durgunluk olduğu tespit edilmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı