Teknoloji

Samsung, Koronavirüsle Mücadele İçin Mikrop Tutmayan Kılıf Geliştirecek!

Koronavirüs salgını son dönemlerde pek çok şirketin ürün gamında birtakım yenilikler ve değişiklikler yapmasına neden oldu. Teknoloji devi olan firmaların salgınla mücadeleye vermiş oldukları destek sık sık gündeme gelirken bu süreçte peş peşe yeni adımlar atılmaya başlandı.

Güney Koreli dev teknoloji üreticisi olan Samsung yapmış olduğu açıklama ve almış olduğu patent ile bir ilke imza atacağını duyurdu. Virüsün pek çok yüzey üzerinden de bulaşabileceği bilinirken bu durumu en az seviyeye indirmek, özellikle mikroorganizmaların yerleşmiş oldukları bir alan olarak ifade edilen telefonların daha hijyenik hale getirilmesi için yeni bir çalışma yapacak.

Yeni Yüzey Virüs Tutmayacak!

samsung 2

Samsung tarafından alınan patent sonrasında antimikrobiyal kaplama bir telefon kabı üretilecek. Yeni yüzeye dokunan insanların salgınlar ve virüsler hakkında endişe yaşamalarına gerek kalmayacak. Yeni kaplamanın antimikrobiyal olması nedeniyle virüslerle mücadele edeceği belirlendi. Bu durumda bakterilerin ve virüslerin bu tür yüzeylerde tutunabilmek ihtimalleri  giderek düşürülecektir.

Samsung telefon modellerinde artık virüsler ve bakterilerle de mücadele etmiş olacak. İnsanların gün içerisinde en çok kullanmış oldukları araçların hijyenik tutulması sayesinde ise durumun toplum sağlığı açısından faydalı olması bekleniyor. Yeni düzenleme ile birlikte telefonun yüzeyine dokunulduğu zaman zararlı olan patojenlerin yayılma ve bulaşma riskleri en az seviyeye indirilecek.

Samsung tarafından yapılan patent başvurusunun ise çok yeni olduğu ve 30 Haziran tarihinde gerçekleştirildiği açıklandı. Akıllı telefonlar için koruyucu kap adı altında gerçekleşen başvurunun ardından yeni çalışmanın ne zaman tamamlanıp duyurulacağı merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı