Teknoloji

Samsung S Voice Asistanı İçin Yolun Sonu Gözüktü

Eğer Samsung Galaxy serisine dahil bir akıllı telefon kullandıysanız Güney Koreli teknoloji devinin geliştirmiş olduğu S Voice isimli asistana denk gelmiş olmanız kuvvetle muhtemel. Samsung’un modern cihazlarda kullandığı Bixby asistanı kadar akıllı olmayan, Google Asistan veya Amazon Alexa ile rekabet etmesi ise hiç mümkün olmayan bu asistan sadece temel bazı görevleri yerine getirebiliyordu. Şimdilerde ise Samsung resmen S Voice servisinin fişini çekmeye karar verdi. Buna göre önümüzdeki yazın sonu S Voice uygulaması tarihe karışacak. 

İlk kez 2012’de tanıtılmıştı

Samsung, S Voice özelliğini ilk kez 2012 yılında görücüye çıkan Galaxy S3 modeliyle beraber sunmuştu. Ardından bu asistanı S3 Mini’de, Galaxy S4’te ve serinin diğer üyelerinde de kullanma imkânı yakaladık. 

Fakat zaman geçti ve Samsung, Galaxy S8’i tanıtırken bu cihazda Bixby adını verdiği yeni nesil akıllı asistanı tanıttı. Bu uygulama akıllı telefon kullanıcılarına daha fazla komut verme imkânı suruyor ve S Voice’in hükmünü bitiriyordu.

S Voice halen daha kullanılabiliyor

SamMobile’de yer alan habere göre halen daha eski bir Samsung cihazı kullanıyorsanız, S Voice’e erişebilmeniz mümkün. Ancak bu takvim yaprakları 1 Haziran’ı gösterene kadar geçerli olacak. Ardından şirket asistan uygulamasının fişini çekecek, servisi sona erdirecek.

Aslına bakılırsa bu karar pek de sürpriz sayılmaz. Çoğu kişi tarafından kullanılmayan ve genelde yanlışlıkla açılan bu asistanın Bixby veya Google Asistan’a kıyasla çok yeteneksiz olması, alınan bu kararda önemli rol oynamış olmalı.

1 Haziran sonrasında S Voice uygulamasını açıp sesli komut vermeye çalışan kullanıcılar “İsteğiniz yerine getirilemedi” hatası almaya başlayacaklar. Bu hata servisin kalıcı olarak kapandığı anlamına geliyor. Eğer Galaxy S6 veya Galaxy Tab 4 gibi eski Samsung modellerini kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilmeniz mümkün. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı