Teknoloji

Samsung Snapdragon 865 İşlemcilerini Üretecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Qualcomm’un önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni nesil üst seviye mobil işlemcisi Qualcomm Snapdragon 865’in üreticisi olacak. 

Qualcomm’un bu yıl sonunda tanıtılması beklenen yeni nesil üst seviye mobil işlemcisi Snapdragon 865’in üretimi Samsung’a emanet. Yeni Snapdragon işlemcisinin ismi henüz açıklanmamış olsa da Qualcomm’un geleceği bozmayıp üst seviye mobil işlemcisini Snapdragon 865 olarak duyurması bekleniyor. 

Samsung’un 100 Dolarlık Ürünü Galaxy Fit Piyasaya Çıktı

Güney Kore kaynaklarına göre yıllardır devam eden Samsung ve Qualcomm ortaklığı Snapdragon 865 işlemcilerinde de devam edecek. 2019 yılının sonunda üretimine başlanacak olan yeni nesil işlemciler 7 nm ultraviyole mimarisi ile üretilecek ve Snapdragon 865 Samsung’un Qualcomm için ürettiği ilk 7 nm işlemcisi olacak. 

Samsung Yeniden Snapdragon İşlemcisi Üretecek

Bu anlaşma ile birlikte Samsung son olarak 2017 yılında üretimini gerçekleştirdiği Snapdragon 845’in ardından bir kez daha Snapdragon işlemci üretimini gerçekleştirecek. Bilindiği gibi Snapdragon’un son işlemcisi olan Snapdragon 855 işlemcileri TSMC tarafından üretiliyordu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı