Teknoloji

Samsung Yeni Telefonunda O Özelliği Kaldırıyor!

Samsung son dönemlerde piyasaya sürdüğü modellerde kullanıcılardan tam not almayı başardı. Bu süreç içerisinde Samsung tarafından çıkarılan S20 modelleri büyük ilgiyle karşılanmıştı. Teknoloji meraklıları tarafından da incelemeye alınan modeller son derece dikkat çekmişti. Şimdilerde şirketin yeni bir model üzerinde çalışma yaptığı ancak farklı fikirlerinin olduğu öğrenildi. Galaxy Note 20 modeli için her zamankinden daha farklı bir çalışmanın yapılmasının planlandığı öğrenildi.

Yeni model içerisinde ToF sensörünün kaldırılması da planlanıyor. Bu süreçte teknoloji sektörü de büyük bir sıkıntı içerisine girmiş durumda. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının bu dönem içerisinde hareketli günleri özlediği ve durgun bir süreç geçirdiği belirlendi. Samsung ise bu dönemi etkin bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde yeni ürünlerini arka arkaya piyasaya sürmekten çekinmiyor. Yeni modelin tanıtımı öncesinde bir değişiklik yapılacağı iddiası gündeme geldi.

TöF Sensörü Hakkında Karar Verilecek

Samsung’un amiral gemisi olarak kabul edilen telefonlarda kullanılan ToF sensörü aslında son derece masraflı bir donanım olarak ifade ediliyor. Kamera sensörü olarak da bilinen bu özelliğin yeni telefon modelinde bulunmayacağı konuşulmaya başlandı. Bu kararın alınmasındaki en önemli nedenin ise hem masraflı bir donanım olması hem de kullanıcılar tarafından bu özelliğin yeterince etkin bir şekilde kullanılamaması olarak ifade ediliyor. Bu özelliğin eklenmemesi halinde telefonun maliyetinin de düşürülmesi planlanıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı