Teknoloji

Samsung’un Banka Kartı Samsung Money Tanıtıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, SoFi ile ortaklık kurarak kendi banka kartı Samsung Money isimli banka kartını tanıttı. 

Apple’ın geçtiğimiz yıl duyurduğu Apple Card, kredi kartına farklı bir yorum olarak karşımıza çıkmıştı. Titantum kartın üzerine numara, son kullanma tarihi, CVV kodu ya da imzanın bulunmadığı Apple Card’ın bu tasarımı daha sonrasında Google, Huawei ve Xiaomi tarafından da taklit edilmişti. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Apple Card benzeri kartını duyurdu. Titanyum kartın üzerinde son kullanma tarihi, CVV kodu ya da imza bulunmuyor. Samsung’un banka kartı Samsung Pay mobil ödeme platformları ile bağlantılı olarak çalışabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kartlarını kaybetse dahi, Samsung Pay üzerinden kapatabiliyor. 

Samsung Money kartına şimdilik sadece akıllı telefon uygulaması üzerinden başvurulabiliyor. Samsung Money kullanıcıları bu özel uygulama üzerinde kendi hesap durumlarını, yapılan tüm işlemler hakkında detaylı bilgileri edinebiliyor. Samsung Money kullanıcılarından herhangi bir kart ya da hesap işletim ücreti alınmayacak. 

Samsung’un banka kartı kullanıcıları, ödül programına dahil olacak. 1.000 ya da daha fazla puan toplayan kullanıcılar, çeşitli ürünlere sahip olabilecek. Samsung Money bu yaz içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak. Samsung Money kartının diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı