Teknoloji

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hangi Telefonlarla Uyumlu

Sanal gerçeklik hangi telefonlarla uyumlu olduğu ile alakalı birkaç bilgi paylaşımında bulunacağız. Günümüzde en iyi teknolojilerle üretilen ve görüntüyü daha gerçekçi şekilde aktarmayı sağlayan sanal gerçeklik gözlükleri çok yoğun ilgi görmektedir. Bu özellik kullanıcılarda oldukça yoğun ilgiyle karşılaşmasından dolayı,  bu teknolojik ürüne ilgi her geçen gün artmakta ve merakları cezp etmektedir.

Bu durumdan ötürü akıllara Sanal gerçeklik hangi telefonlarla uyumlu sorusunu getirmektedir. Sizlere bu konuda paylaşacağımız bilgilerin faydalı olacağını umuyoruz. Sanal gerçeklik gözlükleri ile çok keyifli anlar sizleri bekliyor. En son teknolojilerle üretilen bu yeni nesil gözlükler kullanıcılar tarafından her geçen gün yoğun talep almaktadır.

Sanal Gerçeklik Gözlüğüyle Uyumlu Markalar

Android ve IOS telefonlar sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumludur.  Bazı markaların sanal gerçeklik gözlüğü kendi üretimi olduğundan uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Özellikle Samsung ve İPhone markaları öne çıkmaktadır.

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanımı için öncelikle Universal VR sanal gerçeklik gözlüğü almanız gerekiyor. Daha sonra VR uygulamalar veya VR videolar indirmemiz gerekiyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinin, gerçeklik oranı en çok etkileyen durum telefonun ekran kalitesidir.  Yani PPI demektir.

PPI Nedir?

Pixel Per inç olarak bilinen PPI, yani 1 inç içerisinde yer alan ekran pixel oranıdır. Bu oran ne kadar yüksek olursa kalitesi de o kadar yüksek olmaktadır. Özellikle 500 ve üzeri için harika sonuçlar alınabiliyor. Sanal gerçeklik gözlüğü her telefonla uyumlu olduğu konusu çok açık değil ise de bazı markalar sadece kendi telefonları ile uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü üretmektedirler.

Ancak Universal olarak üretilen,  telefonlar sanal gereklik gözlüğü ile uyumlu olmaktadır. Kısacası bazı telefon markaları sadece kemdi sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanılırken, diğer markalarda Universal olanlarında kullanılabilmektedir. Samsung ve İPhone telefon kullanıcısı iseniz bu markalar sadece kendi gözlüklerini kullanmaktadırlar. Sanal gerçeklik hangi telefonlarla uyumlu olduğu ile alakalı birkaç bilgi paylaşımında bulunduk.  Telefonunuzun markasına göre sanal gerçeklik gözlüğü alarak keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı