Teknoloji

Şifresi Unutulan Tableti Nasıl Açarım?

Zaman zaman bilgisayar, telefon ya da tabletlerin şifrelerini unutuyoruz. Bu durumda genellikle ne yapacağını bilmeyen fazlasıyla kullanıcı vardır. Şifresi unutulan tableti nasıl açarım? Şeklinde çok fazla soru sorulmaktadır. Tabletler bilindiği gibi özel ve gizli olarak bilgilerin başkalarının eline geçmemesi için şifre konulmasıyla korunmaktadır.

Şifre unutma durumunda da öncelikle kafanızdan şifreyi bulmayı denememenizi öneriyoruz. Yapılan her deneme 5 denemeden sonra güvenlik durumu nedeniyle bir süre beklemenizi gerektirecektir.

Eğer size ait bir google hesabınız var ise 15-20 denemenin ardından tabletiniz hatalı şifre nedeniyle google ve şifreyi sizlerden istemeyecektir. Fakat tabletiniz açıldığında ise internet bağlama işlemini google hesabı girişi yaptıktan sonra yapmanız da mümkündür.  Tabletiniz fabrika ayarlarına geri yüklemeyi deneyerek şifre sorununuzu bu şekilde çözebilirsiniz.

Şifresi Unutulan Tableti Açma

Şifre işlemleri genellikle kişilerin özel bilgilerinin gizli tutulması ve herkesin tablet ya da bilgisayarları açamaması adına koyulan bir güvenlik önlemidir. Şifresi unutulan tableti nasıl açarım? olarak sizlere birkaç bilgi sunacağız. Öncelikle bu işlemi fabrika ayarlarına geri dönerek deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra tabletlerin içinde yer alan işletim sistemleri android sürüm olarak yüklüdür.

Bu yazılımlar ise tabletlerin ithalatçı ya da üreticisi olarak siteler üzerinden indirmek ve indirme işlemlerini yönergelerle yapmak gerekir. Genellikle SD kart ile ya da bilgisayarlardan USB kablosu yardımıyla yüklemeler sağlanmaktadır. Tablet yazılımları olarak markalarınızı google arama motoruna yazıp daha sonra ithalatçı sitesi üzerinden tespit edebilmeniz mümkündür.

Tablet Şifresi Kırma

Android işletim sistemleri ve bulunmuş olduğu tabletleri kullananların yaşamış oldukları sorunlardan bir tanesi de şifre unutma sorunlarıdır. Bu durumda ne yapılması gerektiğini tam olarak bilmeyen kullanıcılar için şifresi unutulan tableti nasıl açarım? Dendiğinde bu işlemi öncelikle fabrika ayarlarına dönerek ya da şifreyi kırarak yerine getirebiliyorsunuz.

Bu işlemi ses kapama ve açma düğmesinden basıp “wipe data/factory reset” yazan ve power tuşu ile seçim sağlayarak karşınıza çıkan ekrandan “ no no no “ yazan ekranı göreceksiniz. Bu ekranda sadece yes yazan kısmı bulun ve bu kısma tıklayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı