Teknoloji

Silinmiş Google Geçmişini Nasıl Geri Getirebilirim?

Eğer Google kullanıcısıysanız ve çeşitli sebeplerden dolayı silip de sonrasında geri getirmeniz gereken bir Google geçmişi varsa bu konuda size birkaç çözüm önerisi sunacağız. Bu konuda halletmeniz gereken bir durum varsa ve acil olarak bilgisayar üzerinden sildiğiniz Google geçmişine geri ulaşmanız lazımsa; yapmanız gerekenler aşağıda detaylı bir şekilde yazılacaktır. Bu adımları sıralı ve doğru bir şekilde takip ederek istediğiniz  silinmiş Google geçmişini nasıl geri getirebilirim sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Silinen Google Geçmişi İçin Çözüm Önerileri Nelerdir?

Bilgisayar üzerinden silinmiş Google geçmişini nasıl geri getirebilirim sorunu ile ilgili yapacağınız işlemler için birinci adım, eğer kayıtlı olan bir Google hesabı varsa; oradan Google uygulamasına girerek ilgili yerlerden ‘ geçmiş ‘ seçeneğini bulup oradan bakmaktır. Bu işlemin sonuç vermesi için Google Web Geçmişinin aktif edilmiş olması gerekiyor. Diğer bir yol ise; sistem geri yükleme bölümü açık ise bu özellik ile yani sistem geri yükleme ile geçmişi sildiğiniz andan öncesine gidebilirsiniz. Yani silinmiş Google geçmişini nasıl geri getirebilirim problemini başarı ile çözebilirsiniz. Bu işlemin detaylarını verecek olursak;

Sistem Geri Yükleme İşlemi Nasıl Olur?

Silinmiş Google geçmişini nasıl geri getirebilirim sorununa çözüm olarak yapılacak işlem için sistem geri yükleme işlemini deneyecekseniz şu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Bunun için ilk adım olarak başlat menüsünden tüm programlar seçeneğine tıklayarak bu işleme başlayabilirsiniz. Ardından donatılanlar seçeneği ile devam etmeniz gerekiyor. Daha sonra  orada bulunan sistem geri yükleme kısmını bulmanız lazım. Bu seçeneği bulduktan sonra buradan yani sistem geri yükleme kısmından, eski bir tarihe gitmeniz gerekiyor. bu işlemi yaptıktan sonra silinen internet geçmişiniz geri gelecektir.  Diğer bir seçenek ise,  İndex.dat dosyasını kullanarak silinen geçmişi geri getirmektir.  Başlat menüsünden arama kutusuna İndex.dat yazmanız gerekli. Eğer bu dosya yoksa, recuva yardımıyla sistemi taratmanız lazım bu şekilde de silinen dosyaları görebilirsiniz. Silinmiş Google geçmişini nasıl geri getirebilirim sorununun çözümü işte bu kadar basit ve pratik adımlar ile halledilebilir. Eğer ki bu işlemleri yapınca çözüm sağlayamazsanız, aynı işlemleri tekrar baştan uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı