Teknoloji

Şimdi Google Konum Geçmişini Otomatik Silmenize İzin Verdi

Artık Google, konum geçmişinizi ve etkinlik verilerinizi otomatik olarak silmenize izin veriyor. Şaşırtıcı özellik Mayıs başında duyuruldu, ancak şirket bunu şimdi uyguladı. Hem Android hem de iOS’ta mevcuttur. Ayrıca, Google’ın konum izlemenin kapsamını sınırlandırmanız için size nispeten basit bir yol sunuyor.

Google Konum Geçmişi

Şimdi Google Konum Geçmişini Otomatik Silmenize İzin Verdi

Önceden kullanıcılar tüm izlemeyi kapatabiliyorlardı, ancak bu, Google’ın optimizasyonlarının avantajlarından yararlanmasına izin vermiyordu.

Bu özellik, uygulama ve web etkinliği verileri için aynı işlevi sağlamaz. Google bu özelliği kullanıma soktu ancak cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir, bunu hemen görmeyi beklemeyin, bu yeni özelliği denemek haftalar sürebilir.

Google Mayıs’ta geri dönüş yolunu açıkladı:

“Verilerinizi gizli ve güvende tutmaya çalışıyoruz ve verilerinizi yönetmeniz veya silmeniz için daha basit yollar sağlamamız gerektiğine dair geri bildirimlerinizi duyduk, etkinlik verilerinizin ne kadar süreyle saklanmasını istediğinizi belirlemek için bir zaman sınırı seçin 3 veya 18 ay  ve bundan daha eski olan veriler sürekli olarak hesabınızdan otomatik olarak silinecek. Bu kontroller önce Konum Geçmişi ve Web ve Uygulama Etkinliği’ne geliyor ve önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. ” açıklamasında bulundu.

Nasıl Etkinleştirilir?

Cihazınıza çarptığında, basit adımları izleyerek aktif hale getirebilirsiniz.

  • Google Hesabınızın Etkinliğim bölümüne gidin
  • Konum Geçmişi alanındaki yeni “otomatik olarak silmeyi seç” seçeneğine dokunun.
  • Şimdi üç ya da 18 ay seçin, bitirdiniz.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı