Teknoloji

Site Yönetimleri Korona Virüsle Mücadele İçin 100 Milyon TL Harcadı

Apsiyon isimli uygulama, site ve apartman yöneticilerini bir araya getirmek için düzenlediği sohbetleri korona virüs sebebiyle sanal ortamda paylaştı.

Site yönetimi için tasarlanmış olan Apsiyon kısa sürede büyük bir rağbet gördü ve Mart ayında 5 milyon dolarlık büyük bir yatırım aldı. Bu destek sonrası uygulamayı daha da geliştirmek isteyen Apsiyon yazılımcıları “Komşum Var” özelliğini ve yanlış fatura kesilmesinin önüne geçmek için “sayaçların online olarak okunmasını” sağlayan özelliğini devreye soktu. Apsiyon, bu özelliklerin yayınlanmasının ardından korona virüs salgınının giderek yaygınlaşmasının üzerine uygulama üzerinden site yöneticilerinin bilgilendirilmesi amacı ile yapılan sohbetleri paylaşma yoluna gitti.

Toplam 89 yöneticinin yer aldığı sohbette korona virüsün site yönetimlerine olan ekonomik etkisi ve sitelerdeki dezenfeksiyon uygulamaları üzerine konuşuldu. Korona virüs pandemisi boyunca Apsiyon uygulaması sayesinde site ve apartman yöneticileri ile birlikte çok daha hızlı hareket edilebildiğini söyleyen Apsiyon CEO’su Kudret Türk, ilk korona virüsün açıklandığı günden bu yana sitelerin yüzde 60’ının dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Dezenfeksiyon ve temizlik işleminde site yöneticilerinin son derece dikkatli olduğu vurgulayan Türk yöneticilerin binaların içerisinde temasın daha yüksek olduğu yerlerin belirlenip bu yerlerdeki dezenfeksiyon ve temizlik işlemlerinin arttırıldığını aktardı. Bina içinin yanı sıra bina çevresinde yer alan otopark ve sosyal alanların da dezenfeksiyon işleminin büyük bir kısmının gerçekleştiği de elde edilen bilgiler arasında.

Bu sohbetlerden elde edilen rakamsal verilere göre ise 10 tonluk dezenfeksiyon maddesi kullanıldığı ve korona virüsle mücadele kapsamında site ve apartman yönetimlerinin toplamda 100 milyon liralık bir harcama yaptığı ortaya çıktı.Yapılan harcamalar dışında başta asansörler olmak üzere bina içerisindeki birçok araç gerecin kullanımına yönelik gerek sözlü gerekse görsel uyarıların yapıldığı da öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı