Teknoloji

Skype Ekran Paylaşımı Android ve iOS’a Geliyor

Akıllı telefonunuzda sık sık Skype mı giriyorsunuz? Bugün başlamanın, desteklenen bir Android veya iOS cihazındaysanız ekranınızı paylaşabileceğinizi ve Skype’ın mobil arama deneyiminin basitlik ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak yeniden tasarlandığını bilmek sizi memnun edecektir.

Skype Ekran Paylaşımı

Skype ekibini bir blog yazısında “Skype her zaman ekranınızı başkalarıyla paylaşmanın en kolay yoluydu ve şimdi hareket halindeyken en popüler özelliklerimizden birini alıyoruz” dedi. “Hareket halindeyken son dakika toplantınız olsun veya olmasın, babanız telefonunu nasıl kullanacağını bilmiyor – Android ve iOS’ta ekran paylaşımı onu her yerden halletmenizi sağlar.” açıklamasında bulundu.

Skype Ekran Paylaşımı

Ekranınızı paylaşmaya başlamak için (Skype’ın en son Android sürümünde ve iOS 12 ve üstünü çalıştıran iOS cihazlarında), bir Skype araması başlatın, “…” menüsüne dokunun ve ilgili düğmeyi seçin. Tek bir dokunuş arama kontrollerini kapatır ve görüntülü arama başlatılırken, iki dokunuş tüm kontrolleri kaldırır. Bir sonraki dokunuş kontrolleri geri getirir ve yeni yeniden tasarlanan “…” menüsünde, arama kaydı ve altyazı gibi özelliklerin kısayollarını da bulacaksınız.

Mobil cihazlarda ekran paylaşımının başlatılması, yüksek tanımlı görüntülü arama, yeniden tasarlanmış bildirimler panelleri, yenilenmiş bir medya galerisi ve daha fazlasını tanıtan büyük bir Skype Web güncellemesinin kullanıma sunulmasından sonra geliyor. Nisan 2016’da halka açık bir şekilde piyasaya sürülen Skype Web, Skype ekibinin son kullanıcılardan bulut tabanlı bir ilke dağıtılmış uygulamalar modeline geçişi işaret etti ve eşler arası bir ağ bağlantısından merkezi bir mimariye geçişi ile çakıştı

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı