Teknoloji

Skype Meet Now Nedir? Nasıl Yüklenir?

Zoom, uzaktan eğitim ve toplantılar için son zamanlarda sık sık kullanılan ve popüler hale gelen bir uygulama oldu. Zoom hakkında ortaya atılan iddialar sonucunda çeşitli alternatifler üzerinde çalışılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine Skype tarafından Meet Now uygulaması geliştirildi. Skype üzerinden yapılan görüntülü görüşmelere birden fazla kişinin katılmasını ve bu sayede ücretsiz bir şekilde sohbete bağlanabilme imkanı sunduğunu açıkladı.

Microsoft tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Uygulamayı kullanan kişiler sadece 3 tıkla birlikte görüntülü görüşme başlatabilecekler. Kullanıcılar bağlantıyı kopyalayabilecekleri gibi istemeleri halinde paylaşımda yapabiliyorlar. Bu süreçte uygulamayı cihaza kurmak gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Hatta bu süreçte herhangi bir şifre ile uygulamaya giriş yapmaya bile gerek kalmıyor. Tarayıcı üzerinden kullanıcılar kolaylıkla sisteme giriş yapabilecekler.

Toplantı Sistemi Nasıl Oluşturulur?

skype yeni uygulama

Koronavirüs sebebiyle evde kalınan son günlerde hem eğitimler hem de toplantılar Skype üzerinden yapılıyor. Bu süreci sadece iş toplantıları için değil bireysel görüşmeleriniz için de kullanmanız mümkün. Kolaylıkla sisteme girebileceğiniz uygulama ile birlikte tüm toplantı ve görüntülü aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Skype uygulaması ile birlikte ortaya atılan yeni güncelleme pek çok kullanıcının tercihlerini değiştirecek gibi görünüyor. Bu süreçte Zoom hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Cinsel içerikli içerikler ve hakaretlerle gündeme gelen uygulamanın hacklendiği iddia edilmişti. Bunun üzerine çocukların videolu görüntülerinin bile kötü amaçlarla kullanılabileceği iddia edilmişti.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı