Teknoloji

Son Dakika! Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Milyonlarca insanın merakla beklediği sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi sorusu cevap buldu ve dün gece 12’den itibaren 31 şehirde 48 saat süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde genel olarak yasağa riayet edildiği ve insanların evde kaldığı gözlemlendi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama da getirilen yasağa 63 milyon 640 kişinin riayet ettiğini duyurdu. Öte yandan İçişleri Bakanlığı yasağı ihlal eden 2 bin 756 kişiye de ceza kesildiğini açıklamasında belirtti. Açıklamada öne çıkan başlıklar ise şunlar;

  • Yasak kapsamında 31 ilde insanların mağdur edilmemesi ve ekmek vb temel ihtiyaçların için fırınlar, il yerel yönetimleri tarafından oluşturulan sosyal destek grupları ve muhtarlar sürekli olarak görev yapacaklardır.
  • Yapılan açıklamada 63 milyon kişinin yasağa riayet ettiği belirtilerek yasağa uyma oranının son derece yüksek olduğunun altı çizilmiştir.
  • Bahsi geçen 31 şehirde yasağa uymayan insan sayısının az da olsa var olduğunu ve bu vatandaşlarımıza ilgili yasa uyarınca para cezasının uygulandığı belirtilmiştir.
  • Açıklamanın sonunda ise alınan kararlara riayet eden vatandaşlara teşekkür edildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Uzar Mı?

Dün gece itibari ile ilan edilen sokağa çıkma yasağı, hemen hemen herkesin aklına sokağa çıkma yasağının uzatılıp uzatılmayacağı sorusunu akla getirdi. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklama ile akıllardaki soru işaretini giderdi. Süleyman Soylu yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının sadece bu iki gün ile sınırlı kalacağını ve asla uzatılmayacağını açıkladı. Açıklamanın devamında ise pazartesi gününde itibaren normal hayata devam edileceğini ve hali hazırda mevcut olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız için uygulanılan sokağa çıkma yasağının da devam edeceğini açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı