Teknoloji

Sony 100 Milyon Dolarla Koronavirüse Savaş Açtığını Açıkladı

Dev teknoloji şirketlerinden biri olan Sony, küresel bir sorun olan koronavirüse karşı savaş açtığını duyurdu. Pek çok şirketin belirli bir bütçe ayırdığına dikkat çeken şirket bu süreçte 100 milyon dolar ayırdığını ifade etti. Ayrılan bütçe, sağlık, eğitim ve eğlence alanlarında farklı şekillerde kullanılabilecek.

Kırmızı alarmın verildiği koronavirüs salgını sebebiyle pek çok kişi hayatını kaybetti. Enfekte olan hasta sayısının sürekli olarak artması tıbbi malzeme ve ekipman ihtiyacını artırmaya başladı. Pek çok ülkenin tıbbi yardıma ihtiyaç duydukları biliniyor. Büyük şirketler sürecin hemen sonlanması ve hayatın normale dönmesi için birtakım yardımlarda bulunuyorlar. Dev şirketler arasında bulunan Sony salgın döneminde harekete geçti. 100 milyon dolarlık dev bir bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Bütçe Nasıl Kullanılacak?

sony koronavirüs desteği

Ayrılan bütçenin üç farklı alanda kullanılması bekleniyor. Öncelikli olarak sağlık çalışanlarının ihtiyaçları için değerlendirilecek. Ardından bu süreçte uzaktan eğitim görmek zorunda olan öğrenciler ve uzaktan eğitim veren eğitimcilerin ihtiyaçlarına ayrılacak. Son olarak süreçten olumsuz etkilenen eğlence endüstrisine birtakım aktarımlar yapılması bekleniyor.

Ayrılması beklenen 10 milyon dolar için Dünya Sağlık Örgütü, Sınır Tanımayan Doktorlar, Birleşmiş Milletler Çocuk Yardım Fonu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği için dağıtılmasına karar verildi. Bu süreçte koronavirüsün yayılmasını engellemek ve hastalığın tedavisi için aşı çalışmalarının desteklenmesi gibi önemli süreçlere de deste vermesi bekleniyor. Dev şirketler tarafından verilen koronavirüs mücadelesi yaşanabilecek maddi kayıpların da ortadan kalkmasını amaçlıyor. Sony gibi pek çok şirket verdiği destekleri açıklayarak sürece katkı sağladıklarını ifade etmişlerdi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı