Teknoloji

Sony Bend Yeni AAA Projesi İçin Kolları Sıvadı! Yeni İşe Alımlar Yapılacak!

 Days Gone’ın geliştiricisi olarak bilinen Sony Blend yeni bir proje için harekete geçti. Sadece PlayStation’a özel olarak geliştirilmesi planlanan AAA projesi kapsamında yeni işe alımların gerçekleştirileceği öğrenildi. Yeni projenin ses ve teknik konuları çerçevesinde işe alımlar yapılıyor ancak konunun detayları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Sony Blend tarafından gerçekleştirilen ve tanıtımının yapılması beklenen PlayStation 5 için AAA projesi için işe alımları açtı. İşe aşımların sayısının da oldukça fazla olduğu belirtildi. Alımlar genellikle teknik sanatçı kategorisi için gerçekleştiriliyor. İşe alımlar yapılırken en çok sinematik kalitede yüz telaffuzu konusunda ayrı bir dikkat çekildiği belirtildi.

PlayStation 5 için en önemli detayın 3D ses sistemi olduğu belirtildi. Sony tarafından yapılan çalışmaların tam olarak hangi konu üzerinde yoğunlaştığı ise bilinmezken, çalışmanın tam olarak ne üzerinde gerçekleştiğinin anlaşılması için birkaç yılın geçmesinin beklendiği öğrenildi.

AAA kalitesinde oyun yapmanın son derece zor olduğu ve şirketin bu konuda da önemli baskılar hissetmesinden dolayı yapılan yatırımların da son derece fazla olduğunun altı çizildi.

PlayStation 5 Mayıs Ayında Gelebilir

PlayStation 5 için geri sayım başladı. Yetkililerden bazıları tanıtımının Mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorlar. Aslında yıl sonuna doğru tanıtımının gerçekleşeceği açıklanmıştı ancak son zamanlarda yapılan açıklamaların Mayıs ayını göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Henüz süreç hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı