Teknoloji

Sony PlayStation 5’te Sona Gelindi

2019 yılında da durgun bir sezon geçiren Sony, PlayStation 5 konusunda son noktaları koymak üzere. Büyük bir merakla serinin beşinci cihazını bekleyen hayranları, 2020 yılını beklemekte. Fiyatı ve tarihi konusunda net bilgi verilmese de gelecek yıl firmanın takipçilerini hayal kırıklığına uğratmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Fiyatı Şok Edecek

Köklü bir marka olarak dikkatleri üzerinde tutmayı başaran teknoloji devinin yakın kaynaklarınca verilen bilgiye göre 2020 yılında düzenlenecek büyük bir etkinlikle yeni konsol tanıtılacak. Fiyatının ise 500 dolar civarında olması beklenmekte. Türkiye fiyatı ise henüz belli olmasa da vergilerle beraber 5000 TL civarındaki fiyatıyla ülkemizdeki oyun severleri karşılayabilir.

Bu sene de çalışmalarını devam ettiren şirket, takipçilerinin karşısına yeni nesil bir teknoloji ile çıkmak için uğraşmakta. 2019 kararı sonrası üzülen hayranlarının beklentilerini karşılayacak bir cihaz ile müşterilerinin karşısına çıkmak isteyen Sony’nin bir hayli sıkı çalıştığı gelen haberler arasında yer alıyor.

PlayStation 5 Dokunmatik Ekran Teknolojisi Kullanabilir

Şirketin 2017 yılında DualShock patentini alması teknoloji politikasında farklı arayışlar içerisinde olduğunu göstermekte. DualShock ekranın dokunmatik olması, farklı iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. Bunlardan biri de 5. konsolun dokunmatik olabileceği yönünde.

Yeni konsolun oyun dünyasında ezberleri bozması beklenmekte. Ryzen 8 Core işlemci ile oyun deneyimini son düzeye taşıması beklenen Play Station’ın son gözdesinin bir oyun canavarı olması beklenmekte.

Oyun konsollarının merak edilen değerlerinden biri olan TFLOPS değerinin yeni cihazda 10’un üzerinde olması beklenmekte. Bu değerin bir ara nesil cihazı olan PS4 Pro’da 4.2 olduğu göz önüne alındığında ciddi bir farkın olacağı açık bir şekilde görülmekte. PS4 Pro, Sony’nin 4K teknolojisine ayak uydurabilmek için raflara koymak zorunda olduğu ürünlerden biri olarak dikkat çekmişti. Şu an için en fazla TFLOPS değerine sahip cihazlardan Xbox Scorpio ise 6 TFLOPS değerine sahip bulunmakta.

Bütün bu özelliklere sahip olacak olan PlayStation 5, geriye dönük olarak oyunları da kapsayacak. PS4 oyunlarının birçoğu ile uyumlu şekilde çalışması beklenen konsol için çıkış oyunları da hazırlanmış durumda. Oyunların arasında The Last of US Part 2, Anthem ve Death Stranding gibi tahminlerin üzerinde yapımlar dikkat çekmekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı