Teknoloji

Sony, PlayStation VR 2 Geliştiriyor İddiası

PlayStation 5 yeni nesil konsolun bu sene içerisinde görücüye çıkmasına kesin gözüyle bakılırken ve o konu hakkında her gün yeni bir sızıntı alıyorken, bugün yaşanan Sony kaynaklı sızıntı herkesi şaşırttı. Zira kaynağı Sony’e kadar uzanan bazı iddialara göre Sony, sadece PS5 konsolunun üstünde çalışmıyor.

Söylenene göre Sony, aynı anda hem PlayStation 5 hem de PlayStation VR 2 üzerinde çalışıyormuş. Her ne kadar şu anda piyasada olan PlayStation VR, PlayStation 5 ile uyumlu çalışacak olsa da gözüken o ki Sony, yeni nesil konsolu için yeni nesil bir sanal gerçeklik gözlüğü üretmek istiyor.

PlayStation VR 2 ne zaman çıkacak?

Sony kaynaklı ortaya çıkan iddialar, her ne kadar henüz PSVR 2 hakkında pek detaylı bilgi vermese de yeni gözlüğün PlayStation 5 çıkışından sonra piyasaya çıkacağı bildirilmiş durumda. Ayrıca başlı başına bir sanal gerçeklik gözlüğü mü yoksa şu anki PSVR’ın daha geliştirilmiş hali mi olacak bilinmiyor.

Şu ana kadar 5 milyondan fazla PlayStation VR satış başarısı yakalayan Sony, gözüken o ki yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü ile bu başarısını katlamak istiyor. Bakalım iddialarla alakalı Sony cephesinden bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı