Teknoloji

Sony, VR Teknolojisi Üzerinde Yeni Çalışmalara Başladı!

Bulut tabanlı servisler için yapılan hazırlıklar devam etmektedir ama diğer yandan, bu nesil ile hayatımıza girmekte olan sanal gerçeklik gözlüklerini de unutmamak gerek.Yeni nesilde daha fazla önemli yere sahip olacak olan bu cihazlar için de çalışmalar devam etmektedir.Sony firması tarafından alınmış olan bu patent, bu çalışmaların devam ettiğini göstermektedir.

Sony firması, yeni nesil olan PlayStation modellerinde kullanılmak amacı ile yeni VR sistemi geliştirme çalışmalarına başladı.Gelen bilgiler doğrultusunda parmakların kontrolcü olarak algılanacağı sistem üzerinde çalışılmaktadır.

Parmakları Takip Etme Özelliği Bulunan VR Kontrolcüsü!

VR teknolojisi ve bildiğimiz ismi ile sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde, son zamanlarda büyük gelişmeler yapılmaya başladı.Daha çok oyun sektörü ile birlikte olarak görmüş olduğumuz bu sistem aslında pek çok iş sektöründe de yardımcı olmaktadır.Gelişmekte olan ekipman teknolojileri ile beraber performansları artan bu cihazlar, büyük şirketler tarafından da oldukça özenli bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor.Oyun dünyası dendiği zaman akla gelen ilk şirketlerden olan Sony de, VR cihazları sayesinde gücüne güç katmaya devam ediyor. 

PlayStation 4 için çıkarmış olduğu VR sistemini yeni nesil konsolları için de geliştirmek isteyen şirket, oldukça değişik bir deneme yapacak gibi durmaktadır.UploadVR adında ki YouTube kanalında şirket, parmak izi takip edebilen yeni sensörleri VR kontrolcülerinin içine yerleştirmeyi düşünmekte.Prototip hali kullanılan teknoloji sayesinde VR gözlükleri üzerinden yapılmış olan el hareketleri kolayca okunabilmekte.Parmakların takip edilmiş olduğu bu sistem de eklem yerleri sensörler tarafından algılanmaktadır. 

PSVR 2 ile gelmesi düşünülen bu cihazın Sony tarafından farklı açılar üzerinden testine devam edildiği bilinmekte. Bir kayış ile tutma zorluğunu ortadan kaldıran şirket bakalım son halinde nasıl bir model ile karşımıza gelecek.PSVR 2‘nin, PlayStation 5 çıktıktan sonra gelmesine kesin gözüyle bakılmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı