Teknoloji

Sony Xperia 1 II Kamerası’nda Dikkat Çeken Ayrıntılar

Sony Xperia 1 II Kamerası'nda Dikkat Çeken Ayrıntılar

Sony imzalı son model amiral gemisi Xperia 1 II, geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Lansmanda cihazın teknik detaylarına çok fazla girilmemiş olsa da yeni gelişmelerle birlikte cihaz hakkındaki ayrıntılar bir bir gelmeye başladı.

Sektörün liderlerinden biri olan Sony, yeni amiral gemisini duyuralı takriben 1 ay oldu. Şimdi ise ‘’Xperia 1 II’’ ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Cihaz her ne kadar kamerasıyla dikkat çekiyor olsa da Sony, potansiyel kullanıcılarını merakta bırakmış ve tanıtım sırasında kameranın ayrıntılarına pek fazla temas etmemişti.

Sony Xperia 1 II, Bomba Gibi Geliyor!

Edinilen bilgilere göre cihazın kamerası 12 MP f/1.7’lik  Sony IMX557  sensörüne sahip. Öte yandan ultra geniş açılı 12 MP f/2.2’lik Sony IMX363 sensör de kameranın tasarımında dikkat çeken bir başka detay. 12 MP f/2.4’lük Samsung ISOCELL S5K3T2 sensör ise telefoto kamerası için kullanılmış. Ön kamerasının ise 8MP f/2.0’lık Samsung S5K4H7 sensörlü olduğu görülüyor. Ancak Sony IMX557 sensör, cihazın kamera kurulumuna damgasını vurmuş durumda.

İlk Kez Sony Xperia 1 II İçin Kullanılacak!

Sony IMX557, size bir yerlerden tanıdık gelmiyor olabilir çünkü önceden kullanıldığı bilinmiyor. Fakat Galaxy S20 ailesine mensup Sony IMX555 ile ortak yönleri var. Onları birbirinden ayıran en önemli fark ise boyutları. Görünüşe bakılırsa Sony IMX557,hususi olarak Xperia 1 II için tasarlanmış.

Depolama Kapasitesiyle de Farkını Ortaya Koyuyor

Bilindiği gibi son zamanlarda tüketicilere sunulan amiral gemilerinin depolama birimleri UFS 3.0 veya UFS 3.1 destekli olarak karşımıza çıkıyor. Sony, cihazın lansmanında bu konuya değinmemişti fakat edinilen bilgiler ışığında Xperia 1 II amiral gemisinin, UFS 3.0  depolama kapasitesiyle geleceği söylenebilir. Cihazın ne zaman pazara ineceği merak konusu. Fakat piyasaya sürüldüğünde teknoloji severlerin ilgi odağı olacağı kesin. Bu yılın ikinci çeyreği itibariyle raflardaki yerini alacak olan Xperia 1 II’nin, 1.200 euro yani aşağı yukarı 8.450 TL + KDV fiyatından ücretlendirileceği tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı