Teknoloji

Sophia Bir Portre Çizdi Herkes Şaşırdı!

İlk dijital vatandaşlardan olan Sophia, son dönemlerde oldukça konuşulan bir robot oldu. Dünyanın ilk robot vatandajı sophia, kendine has bir dile sahip ve bu dil içerisinde de önemli bir yapıda çıkıyor. İngiltere kanallarında yayınlanan This Morning’e konuk olan robot Sophia, önemli bir portre çizerek büyük şaşkınlık yarattı diyebiliriz!

Hon Kong merkezli şirket Hanson Robotics tarafından geliştirilen insansı robot Sophia, pek çok özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Gündem olmaya da bu sayede devam ediyor. Programa katılan robot Sophia, sunucu ile ilgili bütün düşünceleri ve beklentileri kendine has bir yapıda büyütüyor ve bizlere ulaştırıyor.

Yapay zeka üzerine çalışan yetenekli mühendislerin bu konuda önemli bir çalışma yarattığını ifade eden üretici firma, Sophia için de oldukça yetenekli olduğunu göstermek adına böyle bir güncelleme geliştirmişler.

Sophia bu portreyi çizdi!

Online olarak inceleyebileceğiniz bu portre, belki de en çok ilgi çeken şeylerden birisi olarak çıkıyor karşımıza. İnsanların belki de en çok sevdiği özelliklerden birisi bu portre konusu olması. 10 parmağında 10 marifet diyebileceğimiz bu robot için gayet heyecan verici bir tablo çıkıyor karşımıza.

Hem çok daha güçlü, hem de çok daha yetenekli bir tablo ile karşımıza çıkan Sophia, hayatımıza dair de önemli bir gelişme sunuyor ve bu sayede ilerlemenin keyfini yaşamış oluyoruz. Çoğu sanatçıyı belki de işinden edeceği düşünülen bu tablolar, sanatsal bir değer taşıyor mu onu da bilmek gerekiyor?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı