Teknoloji

Spor Yapmanın Akıllı Hali: Akıllı Dumbell

Teknoloji pek çok alanda gelişme göstermekle birlikte spor severleri de ihmal etmiyor. Sağlıktan ,ulaşıma kadar birçok alanda hayatımızı kolaylaştıran teknoloji şimdi de spor alanında başarı elde etmeyi umuyor. Günümüzde bir çok alanda kullanılan ve yaşamı kolaylaştıran elektromıknatıslar şimdi de dumbelların  içinde akıllı spor yapmayı olanaklı hale getiriyorlar.

Sporseverin Gözdesi

Dumbeller normalde çok ağır ve taşınabilir bir özelliğe sahip olmadıkları için birçok sporcuya engel teşkil etmekteydi. Ancak yapılan son ürünle birlikte Manyetik Dumbell içinde yer alan özel elektromıknatısın güç yoğunluğu, kullanıcı tarafından elektrik gücü seviyesi ayarlanarak istenilen ağırlığa getirilebilmektedir.  Çalışma prensibi çok basit olan bu ürün, elektrik gücü seviyesiyle 8 farklı güç ayarlaması yapılabilmektedir. Her bir seviye arttırmada 3kg’lık bir artış sağlayan bu dumbellar, maksimum 24 kg’a kadar çıkabiliyor. Bu sayede farklı ağırlıklardaki dumbelların her birinden edinmeden, bu manyetik dumbel çiftiyle istenilen her ağırlığa 3 ve 3’ün katları şeklinde erişilebiliyor. Aynı zamanda ürünün içerisine entegre edilen gömülü elektromıknatıs itme-çekme gücü ve elektromıknatısın kutuplarını değiştirebilme butonu ile 10 farklı egzersiz yapılabilme imkanı sunuyor. Elektromıknatıslar kullanıcının istediği bir ağırlığa elektrik gücü kontrolü sayesinde getirilebilir ve  farklı duruşlarda da egzersiz yapma olanağı sağlar. Normal dumbelları taşımak, yanınızda bulundurmak son derece zordur ve tabi ki egzersizler için gereken farklı ağırlıklara da gerek olacağından çok daha sıkıntılı bir durum yaratmaktadır.Bu manyetik dumbellar ise hem portatifler ve de ayarlanabilir elektrik gücü sayesinde her egzersiz için istenen ağırlığa ayarlanabilirler. Akıllı dumbell adı verilen bu ürün sporu yaşamın bir parçası haline getiren sporcular için performans ve sağlık verilerinin anlık olarak izlenebilmesini ve bu verilerin akıllı telefonlara kaydedilmesini de sağlamaktadır.  Hareket ve kilo durumunu kayıt altına almak isteyenler için bir uygulama niteliği de taşımaktadır. 

Aynı zamanda birçok sporcunun gözdesi haline gelen bu ürün yakılan kalori miktarını ve antrenmanın seyrini rapor halinde sunarak teşvik edici ve sporun devamlılığını sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı