Teknoloji

Spotify 124 Milyon Abone Sayısına Ulaştı

Popüler çevrim içi müzik servisi Spotify kullanıcı sayısını açıkladı. Spotify kullanıcı sayısı 124 milyon kişiye ulaştı.

Çevrim içi müzik pazarının lideri olan ve yeni bölgelere açılarak büyüme istikrarını korumayı başaran Spotify, artan telif maliyetleri sebebiyle faaliyet karında düşüş yaşamaya devam etti. Spotify, Apple ile kıyasıya rekabetine devam ederken büyümeye de devam ediyor. Spotify açıkladığı son raporlara göre hem aylık kullanıcı sayısında hem de toplamdaki kullanıcı sayısında artış yaşadı.

Geçtiğimiz yılın son çeyrek raporuna göre Spotify’ın aylık aktif ullanıcı sayısı 271 milyonu geçti ve yıllık bazda yüzde 31 artış gösterdi. Spotify raporlarına göre toplam kullanıcı sayısı içerisinde aylık aktif ücretli abone sayısı 124 milyon oldu ve bu oran geçtiğimiz yıla göre yüzde 29 oranında artış gösterdi. Reklamlarla desteklenen kullanıcı sayısı ise 153 milyona yükselirken bu sayı geçtiğimiz yıla göre yüzde 32 oranında arttı.

Son dönemde podcastlere önem veren Spotify’ın bu yatırımları da meyvelerini vermeye başladı. Spotify içerisindeki toplam podcast sayısı 700 bini geride bırakırken, dinleme sayıları da yüzde 200 oranında arttı.

Spotify’ın toplam geliri 1.85 milyar Euro seviyesinde olurken, gelir geçtiğimiz döneme göre yüzde 24 artış gösterdi. Diğer yandan telif ödemeleri nedeniyle Spotify’ın kar marjı iyice düştü Yüzde 4.1 kar marjı Spotify’ın 77 milyon Euro zarar etmesine neden oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı