Teknoloji

Spotify; Artık Hey, Siri Komutuyla da Çalışıyor mu?

Spotify beklenen gün geldi. Özellikler göz kamaştırdı. Dünyaca popüler olarak kullanılmakta olan Spotify, iOS kapılarının açılmasıyla birlikte Siriyle uyumlu çalışmaya başladı. Apple Watch kullanıcıları bu habere çok sevinecek. Uzun süredir bekledikleri Siri desteği artık aktif oldu. Bu destekle birlikte bilindiği üzere Spotify uygulaması Apple ekosistemleri içerisinde dijital asistanı olan Siri’ye verilebilecek her komut ile yönetilebilecek. Bu kapsamda HomePod ile birlikte CarPlay desteği de sunmuş olan firma Siri’nin sıkı kullanıcılarını bu haberi uzun süredir beklediğinin farkında olduğunu açıkladı.

Spotify Yeni Özelliği Türkiyede kullanılabilecek mi ?

Siri’de Türkçe dil desteği de bulunduğu için, Türkiyedeki tüm Apple kullanıcıları için de bu özellik aktif olarak kullanılabilecek. Apple Watch tarafında aktif olarak yer aldığı bilinmektedir. Bugün yeni gelen bir güncelleme ile watchOS 6 ve üzeri sürümlere sahip Apple Wathc’lar da üzerinde Spotify ile siri bağlantısı kullanılabilir durumda. “Hey Siri” komutları üzerinden’de çalışan bu özellik ile gerçektende oldukça kullanışlı olabileceği düşünülüyor.

Spotify için herşey bitmedi. Yeni bir özellik daha geliyor.

Geçitğimiz ay ortaya yeni bir haber çıktı. Artık uygulamanın “sesle kontrol edilmesi” için yeni bir alt yapı hazırlamayı planlıyor. Şirket “Hey Spotify” komutu üzerinden çalışması beklenen sesli kontrol sürecinde, işletim sisstemlerinin bazı limitleri sebebiyle sadece uygulama açıkken kullanılabileceği konuşuluyordu. Elbette bu işlemler için mikrofon üstünden ortam dinlenmesi de gerçekleşmesi gerekiyor. Belirtilen komutu bekleyecek olan uygulama bu sayede istediği şarkıyı, podcast’i veya çalma listesini çok rahat bir şekilde açmanıza – başlatabilmenize imkan sunmaktadır. Şimdilik android uygulamasında görülen sesli komut özelliği, bir çok senaryonun gerçekleşmesinde faydalı olacağı tahmin ediliyor ve merakla beklenmetedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı