Teknoloji

Spotify Çalışanları İstemeleri Halinde Pandemi Nedeniyle Yıl Sonuna Kadar Evden Çalışabilecekler!

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu dönemde eğitim sistemi, çalışma düzeni başta olmak üzere hayatın akışı içerisinde pek çok değişiklik gerçekleşti. Bununla birlikte hayat şimdilerde yavaş da olsa normale dönmeye başladı. Şirketler bu süreç içerisinde yeni bit çalışma planı hazırlamaya başladılar. Kontrollü olarak yeniden ofiste çalışma düzenine geçilmesi için planlamaların yapıldığı belirlendi.

Bazı şirketler ise yıl sonuna kadar isteğe bağlı olarak çalışanlarına evden çalışma fırsatı sundular. Teknoloji devlerinden birisi olan spotify’da bu süreç içerisinde Google ve Facebook gibi güçlü teknoloji şirketi kervanına katılarak çalışanlarına yıl sonuna kadar evden çalışma fırsatı sunduklarını açıkladılar. Twitter ise şimdiye kadar hiç atılmamış bir adım atarak süresiz olarak çalışanlarına evden çalışabilme izni verdi.

Spotify Faaliyet Alanlarını Genişletmeye Devam Ediyor

Spotify şimdilerde 79 ülkede faaliyet gösteriyor ve bunun üzerine pek çok bölgede ofisleri bulunuyor. Şirketin bünyesinde toplam 4. 405 çalışanın bulunduğu belirlendi. Çalışanların  büyük çoğunluğu ise ABD ile İsveç’e dağılmış durumda. Şirket pek çok şirkette olduğu gibi virüsten doğrudan etkilenmiş durumda.

 Şirket geçtiğimiz haftalarda salgının şirket ekonomisini etkilediğini ifade etmişti. Bunun ardından işe alımların yavaşlatılması ve bu noktada yüzde 30 oranında bir iş gücü azalmasının yaşanabileceği ifade edildi. Şirket tarafından böyle bir açıklama yapılmış olmasına rağmen hala işe alımların gerçekleştiği ortaya çıktı. Bu durumda toplam iş gücünün yüzde 15 oranında artması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı