Teknoloji

Spotify Gerçek Zamanlı Şarkı Sözü Paylaşacak

Dünyanın belki de en çok dinlenen dijital müzik platformu olan Spotify, yeni bir çalışma üzerinde duruyor ve gerçek zamanlı olarak şarkı sözlerini yayınlamak adına bir yenilik getiriyor.

Şarkı sözlerinin müzikle uyumlu bir şekilde akması için çalışmalarını sürdüren Spotify, en azından onaylı bir şekilde şarkı sözlerini sunmuş olacak.

iOs 13 ile birlikte online müzik servisi Apple Music tarafından şarkı sözleri gerçek zamanlı olarak yayınlanmaya başlamıştı. Bunu gören Spotify geri kalmıyor ve söz konusu bu özelliği kendisi için entegre ederek yayımlamayı düşünüyor. Pek çok kişi müzikle birlikte akan şarkı sözlerini görmeye başladı diyebiliriz. Pek çok kişi güne şarkı sözlerini görerek uyansa da, henüz bir test sürümü olduğu için durumlar çok daha farklı şekilde ilerleyebiliyor. Musixmatch tarafından desteklenen bu özellik, gayet akışkan bir dilde sunuluyor.

Özellik şu an test aşamasında olduğu için her yerde değil. Ama ekran görüntülerinden anladığımıza göre, özellik şu sıralar Endonezya, Kanada ve Meksika üzerinde deneniyor.

İnsanların konuya dair yaptığı ekran paylaşımlarına baktığımız zaman süreç gerçekten de hızlı ilerliyor gibi görünüyor. Peki ama nasıl bir çalışma yapılacak ülkemizde? Şu an da net bir sonuç yok ama her an ülkemizde de kullanılmaya başlanabilecek bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Genius tarafından desteklenen bu özellik, pek çok şarkı sözünü net şekilde görmemizi sağlıyor. Bu yüzden de sürekli güncelleme yapılacağı aşikar görünüyor. Ama en azından şarkı sözlerine ilişkin olarak organize edilecek olan çözümleri ve fırsatları kendine has bir dilde kullanabiliyor ve inceleyebiliyoruz. Peki süreçler nasıl çıkacak dersiniz? Merakla yeni gelişmeleri bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı