Teknoloji

Spotify, Google’a Bedava Premium Hizmetler Hakkında Şikayetlerde Bulundu!

Spotify son zamanlarda günümüzün en popüler müzik platformlarından birisi haline geldi. Şimdilerde 286 milyon kullanıcısının bulunduğu belirlendi. Bu süreçte pek çok kullanıcı reklamsız ve çevrim dışı dinleme gibi özelliklerle aktif olarak hizmet sağlayabiliyor. Bu durumda Premium servislerini almak zorunda oldukları belirlendi.

Bazı kullanıcılar para ödemek yerine yasa dışı yöntemler üzerinden Premium hizmetler almaya başladılar. Bu durum karşısında müzik platformu harekete geçti ve konu hakkında çalışmalara başladı.

Google’a Şikayetler Yapıldı

Spotify son zamanlarda bu tür uygulamaları kendisi için bir tehdit olarak görmeye başladı. Bunun üzerine pek çok yasa dışı yönteme karşı savaş açtığını duyurdu. Popüler olan müzik platformu bu süreç içerisinde yeni adımlar attı. Bu adımlar ile birlikte daha önce devam ettirmiş olduğu mücadeleyi bir adım daha ön plana çıkardığını açıkladı.

Spotify bu süreç içerisinde Google’a bazı şikayetlerde bulunduğunu bildirdi. Bu durum karşısında yasa dışı işlemler üzerinden Premium üyelik almak isteyen kişilerin engelleneceği ifade edildi. Telif hakları çerçevesince yasa dışı ücretsiz üyelik sunan siteler listeler halinde yer verildi.

Ancak müzik şirketinin tek sorunu bu değildi. Bu süreç içerisinde bazı sahtekarlıklara da ye verildiği öğrenildi. Şimdiye kadar 20’ye yakın şirketin hedef haline getirildiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı