Teknoloji

Spotify, “Grup Oturumu” Özelliği Sayesinde Müzik Kontrolünün Paylaşılmasını Sağlayacak

En büyük müzik dinleme uygulamalarından biri olan Spotify müzik kontrolünün bir başkasıyla paylaşılabilmesini sağlayan “Grup Oturumu” özelliğini bugün yayınladı.

Kullanıcılarla buluştuğu günden bu yana her gün büyüyen ve daha da çok kullanılmaya başlanan Spotify, 125 milyon ücretli kullanıcıyla müzik ve podcast uygulamaları arasında en çok ücretli kullanıcıya sahip olan uygulama haline gelmiş durumda. Bu egemenliğini korumayı amaçlayan Spotify, korona virüs tedbirleri sebebiyle ailesi ve arkadaşlarıyla evlerinden çıkamayan insanlar için yeni özelliğini devreye soktu. Bu özellik sayesinde aynı alanda buluna iki ya da daha fazla premium kullanıcısı aynı müziği kontrol edebilecekler.

Grup Oturumu özelliği herkesin kullanabileceği çok kolay bir özellik. Bu özelliği kullanabilmek için oynatma menüsünün sol üst köşesinde bulunan “bağlan” menüsüne girip karşınıza çıkan taranabilir kodu, aynı yerde bulunan bir başka premium kullanıcının okutması yeterlidir. Böylece aynı şarkıyı her iki kullanıcı da kontrol edebiliyor olacak.

Bu şekilde oturumunuza girebilen kişiler dinlediğiniz müzikleri dilediğince durdurup devam ettirebiliyor ya da ileri veya geri sarabiliyor. Spotify’ın daha önce yayımladığı ve ailelerin kişisel oynatma listesi oluşturmasına imkan sağlayan Family Mix özelliği de Grup Oturumu özelliği ile benzer yönler taşıyor. Ancak Family Mix, Grup Oturumu özelliğinin sağladığı kontrol imkanını kullanıcılara sağlayamıyor.

Tüm premium kullanıcıların kullanabildiği Grup Oturumu özelliği, aynı anda 100 kişinin kullanımını destekliyor. Ancak 100 kişinin bu özelliği kullanabilmesi için herkesi aynı ortamda bulunup taranabilir kodu kendi Spotify hesabından okutması gerekir.Spotify’ın bugün itibarıyla yayınlanan Grup Oturumu özelliği, henüz bütün cihazlara gelmiş değil. Bu sebeple Spotify’ın yeni özelliği henüz cihazınıza gelmemişse endişe etmemeniz ve birkaç gün beklemeniz gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı