MobilTeknoloji

Spotify Podcast’leri Artık Sadece Ses Olmayacak!

Şüphesiz günümüzün en popüler olan çevrimiçi müzik servisi tabi ki de Spotify’dir.Bünyesinde bulundurmuş olduğu müziklerin yanı sıra podcast’ler ile de kendinden sürekli bahsettirmektedir.

Bunu bir adım öteye taşımak isteyen Spotify, video podcast özelliğinin test edilmeye başlandığı da edinilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Zane ve Heath: Unfiltered adlı YouTube kanalının sahipleri olan Heath Hussar ve Zane Hijazi tarafından test edilme aşamasına başlanan bu özelliği Heath Hussar ve Zane Hijazi kullanarak podcast kayıtları yapılırken çekilen videonun uygulama üzerinde görüntülenmesi sağlanabilmektedir.

Spotify video podcast özelliğini test etme aşamasında!

Platformdan konu hakkında kesin olarak bir açıklama yapılmadı, fakat şirkete oldukça yakın olan bir kaynak tarafında sızdırılan bilgiler doğrultusunda, kullanıcıların yarısına videolu podcast özelliğine erişim imkanı sunulacak.

Corona virüs salgın sebebi ile evlere kapalı kaldığımız bu zamanlarda podcast içeriklerine video eklemenin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını oldukça merak konusu.

Sosyal medyada üzerinden yapılan ilk yorumlara baktığımız zaman Spotify’ın amacının dışına çıkmış olduğu düşünülmektedir.

Yayınlanmış olan video görüntüleri, ses akışı ile senkronize edilmesi düşünülüyor.Dinleyenler tarafından telefonları kilitlense bile oynatılmaya devam edecek.Fakat videonun tek bir çekim açısında gösterilmesi düşünülüyor.

Bunun yanında bu videolar sadace dil podcast’leri kaydında da yükleme imkanı sunacak, bu nedenle Spotify bu özellik sayesinde küresel bir dinleyici kitlesi için çevirmek zorunda kalmayacak.

 Bu özellik masaüstünde de ve mobil Spotify uygulamalarında da çok rahat bir şekilde kullanılacak, Spotify yıllardır platformunda bulunan videoyu popüler bir seçenek haline getirmek için oldukça fazla uğraşıyor.

Bu özellik olmadan önce de Canvas adında bir araç ile döngü videolar ve özel içerikler için denemeler yapılmış ancak istenen sonuçlar ne yazık ki alınamamıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı